photo: mat. prasowe

Z wizytą na FITLIFE EXPO 2017

I edycja FITLIFE EXPO

30.09-1.10.2017 r.

W miniony weekend redakcja portalu Branża Fitness wyjechała do Katowic na pierwszą edycję targów FITLIFE EXPO. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyły się targi dedykowane miłośnikom sportów siłowych i kulturystyki. Niewątpliwie organizatorzy postarali się o rozgłos, zapraszając na wydarzenie światowe gwiazdy fitness i kulturystyki, z którymi odwiedzający mieli okazję się spotkać w specjalnie zaaranżowanej strefie gwiazd. Czy wystawcy spełnili swoje oczekiwania względem udziału w wydarzeniu? Czy FITLIFE EXPO wpiszę się na stałe w kalendarz imprez branżowych? Na te pytania staraliśmy się uzyskać odpowiedź podczas wizyty w Katowicach…

Program imprezy obejmował konferencję, konwencję, zawody oraz pokazy. Podczas minionego weekendu w Katowicach po raz pierwszy w Polsce odbyły się zawody strongmanów Arnold Classic Australia 2018, podczas których dziesięciu tytanów z kilku kontynentów rywalizowało w konkurencjach, tj. martwy ciąg, spacer farmera, uchwyt Herkulesa, koło Conana czy mordercze przeciąganie tira. Sędzią głównym zawodów był Mariusz Pudzianowski. Najsilniejszym okazał się Matjaž Belšak, który jako zwycięzca wyjedzie na światowe finały do Australii. Zawody prowadzone przed obiektem z pewnością były interesującą formą spędzenia wolnego czasu na trybunach, ponieważ pogoda w ostatni wrześniowy weekend wyjątkowo dopisywała.

Podczas imprezy odbyły się także amatorskie zawody IFBB Diamond Cup. – Pierwsza edycja zawodów IFBB Diamond Cup w Polsce okazała się wielkim sukcesem. Poziom zawodników, organizacja i zainteresowanie publiczności – wszystko na najwyższym poziomie. Nasi zagraniczni goście z uznaniem wypowiadali się o tym wydarzeniu. Czekamy aż te słowa dotrą do władz światowej Federacji i liczymy, że  bardzo dobra opinia sprawi, że za rok będziemy gościć w naszym kraju kolejną edycję tych elitarnych zawodów – podsumowała Monika Szymańska, menedżer klubu Olimp Zabrze, zajmująca się organizacją zawodów IFBB Diamond Cup w Polsce. 

Udział w Fit Life Expo był okazją do spotkania z gwiazdami polskiej i światowej kulturystyki i fitness. W miniony weekend w Katowicach mogliśmy spotkać przede wszystkim Chul Soona, Simeona Pandę, Margret Gnarr, Zenę Saheli, Sasà Pagano, Fabio Ponzo oraz znanego z przepłynięcia Bałtyku wpław Sebastian Karaś.  Podczas FLE odbyły się także wybory Miss Bum Bum, czyli posiadaczki najlepszych fit pośladków. Tytuł otrzyma 20-letnia Kanita Luenam z Tajlandii.

Atrakcją budzącą zainteresowanie wśród odwiedzających była próba pobicia rekordu Guinnessa w liczbie pokonanych na rękę zawodników. Jedna z najsilniejszych rąk świata, Rustam Babayev planował w Katowicach pokonać ponad tysiąc przeciwników, jednakże do oficjalnego rekordu zabrakło nie siły, lecz…odwagi wśród publiczności. – Przygotowywałem się do bicia rekordu, byłem w formie i mogliśmy tego dokonać. Szkoda, że brakło odważnych, ale myślę, że była to świetna reklama armwrestlingu i z tego się cieszę. – powiedział Rustam Babayev, 20-krotny Mistrz Europy w siłowaniu na rękę.

Równolegle do sportowych atrakcji odbyły się biznesowe poranki, branżowy networking, prelekcje tematyczne oraz wykłady motywacyjne. Wśród prelegentów na FIT LIFE EXPO znaleźli się m.in. Piotr Głuchowski, Robert Piotrkowicz, Kolektyw Warszawskich Koksów, Sebastian Karaś oraz Artur “Kornik” Sowiński.

Na stoiskach wystawców można było poznać ofertę produktów i usług z zakresu fitness, wellness, suplementacji oraz beauty&care, a także spotkać znane i rozpoznawalne twarze z branży. Wśród około 35 wystawców pojawili się, m.in. Olimp Sport Nutrition, Warszawski Koks, Rokos Sport, Sport Definition, Fitness Authority, Amazon, GBS, Salveo, Body Attack, Mordex oraz Go Active Show. Podczas naszego pobytu postanowiliśmy zapytać wystawców, co skłoniło ich do udziału w targach oraz czy ich oczekiwania zostały spełnione…

W Katowicach zostaliśmy miło i profesjonalnie przyjęci przez organizatorów. Niewątpliwie wokół wydarzenia został stworzony spory rozgłos za sprawą zagranicznych gości, ale podczas naszej wizyty nie zaobserwowaliśmy tłumów, znanych nam z innych wydarzeń branżowych. Z pewnością będziemy obserwować kolejne działania organizatora, który zapowiedział drugą edycję targów… a w niej udział samego Arnolda Schwarzeneggera.

Autor: Magdalena Szmidt