photo: mat.prasowe

Nowy ośrodek na fitnessowej mapie Polski

ReShape – inwestycja za 20 mln złotych

Trwają prace wykończeniowe zabytkowego zespołu halowego po Zakładach Mięsnych Maćko, w których firma Multus z Zabrza założona przez Annę i Arkadiusza Patyk pracuje nad realizacją projektu ReShape Fitness – wielofunkcyjnego centrum rekreacji i sportu. Inwestycja jest na etapie wykończenia wnętrz, a jej finalna wartość wyniesie 20 mln złotych, czyli ponad 4 razy więcej niż powstałe dotąd w regionie obiekty o zbliżonym profilu.

Kompleksowa obsługa w jednym miejscu

Na terenie obiektu przygotowana zostanie strefa cardio i maszyn siłowych, wyposażona w imponującą ilość najnowocześniejszych na rynku sprzętów. Inwestorzy postawili zdecydowali się na markę TechnoGym oraz system Mywellness, z którego korzystają olimpijczycy. Klub wyposażono także w antygrawitacyjną bieżnię ALTER-G, stworzoną w technologii opracowanej przez NASA, która umożliwia precyzyjne odciążenie do poziomu na- wet 20% masy ciała. Bieżnia ta jest wykorzystywana przez wiodące kliniki ortopedyczne, szpitale, centra rehabilitacyjne oraz drużyny sportowe. W większości wyposażenie ReShape, fani treningów znajdą konsole z wyświetlaczem, Internet, TV, Netflix, gry, czy umieszczony w każdej klubowej bransoletce system MyWellness Cloud, który zaprogramowany przez trenera pozwoli użytkownikom ćwiczyć według rozpisanego planu, monitorując na bieżąco postępy. Z myślą o grupie kobiet, które cenią sobie swobodę podczas treningu, stworzona zostanie specjalnie dostosowana strefa. Dostawcą oprogramowania jest firma Perfect Gym.

Pierwsza faza inwestycji zajmuje 3500 mkw. Wielką dumą klubu będzie strefa squash z kortami ASB, z których korzystają zawodowcy na całym świecie. Strefa ta spełnia rygorystyczne normy oświetlenia, posiada bardzo wydajną klimatyzację i co najważniejsze została wzbogacona o pierwszy w Polsce kort do Interactive iSquasha.

Dla fanów relaksu i regeneracji ReShape tworzy specjalną strefę SPA, w której znajdzie się tu szeroka gama atrakcji: sauna sucha fińska, sauna mokra parowa, kaldarium, prysznic wrażeń, ściana solankowa.

ReShape będzie obiektem dostosowanym także dla osób starszych oraz osób z dysfunkcjami. Instruktorzy, fizjoterapeuci i dietetycy obejmą w jednym miejscu kompleksową opieką wszystkich, którzy zdecydują się zatroszczyć o zdrowie, kondycję i samopoczucie. Fachowa opieka i najnowocześniejsze sprzęty pomogą w szybkiej rekonwalescencji.

Dodatkowo w dojściu do upragnionej formy pomogą klubowiczom kriokomora, urządzenia do masażu Wellsystem Medical, sprzęt do treningu EMS, a także fotele do głębokiej relaksacji Brainlight.

Przyjemność korzystania

Koncepcja wnętrz nastawiona jest na swobodę i komfort użytkownika. Służyć będą temu szerokie trakty komunikacyjne oraz wyznaczone miejsca chilloutu. Szatnie wyposażone w komfortowe szafki z elektronicznym systemem otwierania mają pomieścić jednorazowo ponad 500 osób. Wszystkie szatnie wyposażone będą w kabiny, suszarki, strefę do demakijażu. Aby klienci czuli się komfortowo, w siłowni dostępne będą podstawowe kosmetyki, a także żelazko parowe. ReShape przygotował również osobną strefę VIP z akustycznymi ścianami i wygodną lożą, sprzętem audio-video.

W trakcie treningu, jak i po nim ważne jest nawadnianie. W cenie abonamentu zawarte będą napoje izotoniczne oraz woda. Automat do napojów pozwoli na dobór najlepszego napoju, uwzględniając smak, poziom wychłodzenia oraz poziom nasycenia CO2.

Wkrótce otwarcie

– Aktualnie jesteśmy na etapie wykańczania wnętrz hali. Planowane otwarcie obiektu nastąpi wiosną 2018. Tymczasem rozpoczynamy rekrutację do naszego zespołu – blisko 40 miejsc pracy czeka na opiekunów Klienta: trenerów, instruktorów, fizjoterapeutów, kucharzy, recepcjonistów – Paweł Wąsik manager klubu.

źródło: informacja prasowa