źródło: materiały prasowe

Rainer Schaller założyciel i właściciel sieci klubów fitness McFIT, należącej do grupy RSG Group, wystosował list otwarty do Kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz przywódców poszczególnych landów. Schaller żąda w nim zezwolenia na uprawianie sportu na świeżym powietrzu oraz rozpoczęciu dialogu, który pozwoli w sposób bezpieczny przywrócić kluby fitness do ponownego działania.

Jak zaznacza właściciel McFIT, widmo bankructwa na obecnym etapie, zagraża już nie tylko mniejszym klubom i siłowniom, ale także wielkim graczom takim jak na przykład McFIT. ” Ze względu na obowiązkowe zamknięcia obiektów fitness, branża fitness zmagała się z drastycznym spadkiem liczby członków i ogólnej sprzedaży zarówno w zeszłym roku, jak i w roku, który właśnie się rozpoczął. Jak poważne będą skutki gospodarcze i zdrowotne drugiej blokady, zarówno dla naszego przemysłu, jak i dla ludzi, trudno jest w tej chwili przewidzieć. Jasne jest jednak, że jest już 5 po 12. “Zbyt duży, by upaść” nie ma już zastosowania. Ma to wpływ zarówno na małych, jak i dużych graczy w branży” – zaznacza Schaller.

Grupa RSG Group zatrudnia na całym świecie ponad 41.000 osób. Prowadzi ponad 1.000 studiów fitness i jak sama zaznacza, jest postrzegana jako nr 1 na wszystkich kontynentach. W samych Niemczech, RSG Group ma ponad 200 obiektów. właściciel McFIT

Prawie 12 milionów potencjalnych wyborców ćwiczy!

Schaller, apelując do Kanclerz Niemiec, powołał się na wyborców: “Prawie 12 milionów obywateli Niemiec – potencjalnych wyborców – ćwiczy na siłowniach i chce zrobić wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać i wzmocnić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Zwłaszcza teraz, w czasie kryzysu”.

Dla nich, dla nas i dla całej branży fitness aktywność jest czymś elementarnym i dlatego ma znaczenie systemowe:

  • ponieważ niezliczone badania naukowe wykazują, że dobra kondycja fizyczna stanowi ważną podstawę skutecznego zarządzania chorobami i jest decydującym czynnikiem ochronnym przed poważnymi przebiegami chorób zakaźnych.
  • ponieważ sport jest możliwy nawet w czasach pandemii przy zachowaniu odpowiedniego reżimu i higieny
  • ponieważ fitness jest sportem indywidualnym i pod pewnymi warunkami może być uprawiany odpowiedzialnie i bezproblemowo.
  • bo nikt nie rozumie, że fryzjerzy i salony paznokci mogą się otwierać, ale studia fitness już nie.
  •  ponieważ miliony ludzi chcą wreszcie znów uprawiać sport.
  •  ponieważ zdrowie potrzebuje kondycji.

Właściciel McFIT kieruje swoje żądania do rządu:

  • Zezwolić na uprawianie sportów na świeżym powietrzu! Według renomowanych wirusologów, takich jak prof. dr Zastrow i fizyków, takich jak Gerhard Scheuch, rozprzestrzenianie się koronawirusa podczas treningów na świeżym powietrzu jest niemożliwe, jeśli przestrzegane są określone procedury reżimu sanitarnego
  • Podjęcie dialogu na temat tego, w jaki sposób można ponownie otworzyć stacjonarne kluby fitness i siłownie, przy zastosowaniu odpowiednich środków: szybko, w sposób kontrolowany, na stałe oraz z uwzględnieniem kompleksowej koncepcji bezpieczeństwa i higieny.

Schaller zakończył list  stwierdzeniem: “jesteśmy przekonani, że zależy Państwu na zdrowiu i kondycji 12 milionów osób i wyborców. Proszę się ze mną skontaktować”. List został opatrzony hasztagiem nie zapomnij o fitnessie.

Sieć McFIT, wychodząc na przeciw oczekiwaniu klientów oraz próbując ratować swoją sytuację ekonomiczną, w lutym uruchomiła 10 namiotów treningowych. Zaraz po otwarciu, 4 z nich zostały zmuszone do zamknięcia.

Na dzisiaj zaplanowane zostało w Niemczech posiedzenie rządu federalnego dotyczące stopniowego otwarcia i ożywienia gospodarki. właściciel McFIT

Pełna treść listu dostępna [tutaj]

Polecamy także:

outdoor, namioty treningowe, mcfit

“McFIT Outdoor”. Czy namioty treningowe uratują branżę fitness?