Terapia witaminowa metodą wlewu dożylnego jest ostatnio bardzo modna. Nie jest to wymysł ostatnich lat, natomiast do tej pory były to drogie terapie przeznaczone dla wąskiego grona celebrytów i zawodowych sportowców. Obecnie metody iniekcji dożylnych są dostępne dla szerokiego grona pacjentów i sportowców z objawami i chorobami o szerokiej etiologii.

Iniekcja dożylna jest to rodzaj zastrzyku polegający na wprowadzeniu do żyły igły najczęściej wenflonu w celu podania roztworu. Najczęściej są to witaminy, składniki mineralne, aminokwasy, antyoksydanty i substancje biologicznie czynne, produkty krwiopochodne czy płyny nawadniające.

Obecnie zauważa się, że nasze zdrowie jest na coraz gorszej pozycji, co jest uwarunkowane naszą wszechobecną cywilizacją, za którą nasze genotypy nie nadążają. Okazuje się bowiem, że coraz więcej sportowców zapada na przeróżne choroby, począwszy od metabolicznych, przez genetyczne do autoimmunizacyjnych a nawet nowotworowych.

Nie ma się co dziwić, aktualnie żywność, pomimo coraz lepszej jakości technologicznej ma coraz gorszą jakość odżywczą w kontekście witamin i minerałów jak również substancji biologicznie czynnych. Zubożenie poszczególnych warzyw i owoców w konkretne witaminy i minerały sięga nawet do 90% na przestrzeni 20 lat! Do tego dochodzi obciążenie antybiotykami, sterydami, pestycydami, herbicydami… Wszyscy już chyba słyszeliśmy o glifostacie czy smogu. Nie wspominając o stresie i pernamentnym niewysypianiu się. Wszystkie te czynniki skumulowane w jednym organizmie mogą zapoczątkować niepożądane objawy a nawet wywołać choroby.

Ale wróćmy do sportowców i osób czynnych fizycznie. Każdy z nich, każdy z nas chciałby mieć lepszą wydolność fizyczną i umysłową. Czy dzięki wlewom dożylnym możemy być lepszą wersją siebie? Jasne, że możemy. Istotą sukcesu jest dobrze dobrany skład wlewu dożylnego. Obecne na rynku kliniki często dysponują zbyt ubogim menu jeśli chodzi o możliwość podawanych substancji, zazwyczaj są to magnez, witaminy z grupy B, witamina C i glutation, który notabene nie jest dopuszczony do obrotu na rynku polskim. Są jednak miejsca, gdzie ilość substancji jest zdecydowanie większa, można spotkać substancje takie jak resweratrol, kurkumina, kwas alfa-liponowy, ornitynai inne aminokwasy, selen czy koenzym Q10. W takich miejscach mamy szansę uzyskać pomoc jakiej oczekujemy.

Placówki medyczne oferujące takie zabiegi są w stanie skomponować taki skład wlewu aby jak najlepiej trafić w potrzeby organizmu pacjenta. Niemniej jednak nierzadko zdarza się, że częściowo wyedukowany pacjent trafia w takie miejsca i życzy sobie podania konkretnych składników, co np. w branży kulturystycznej może spowodować odwrócenie zmian zapalnych wywołanych w mięśniach podczas treningu w celu rozrostu mięśnia. Może to być skutek odwrotny do oczekiwanego, dlatego szalenie istotny jest wywiad z pacjentem przed podaniem wlewu.

Również dużym zainteresowaniem wlewów dożylnych cieszą się tzw. mindstacki. Zarówno u sportowców jak i osób pracujących koncentracja uwagi, skupienie i wydolność umysłowa są bardzo istotne i wpływają na efekty naszej pracy. Nieważne czy chodzi o przedsiębiorcę, kadrę kierowniczą czy zawodnika MMA. Czy przypominacie sobie takie walki w formule MMA, gdzie jeszcze przed wejściem do klatki było widać, że nastawienie i dekoncentracja zawodnika nie poprowadzi go do wygranej? Ile razy widzieliście zawodnika kulturystyki słaniającego się na scenie – to dość powszechne zjawisko. Każdy z nich potrzebuje skupienia uwagi a focus może być ich kluczem do sukcesu. Czy takie wlewy można skomponować? Oczywiście, mając na uwadze pernamentny stres, zaburzenia snu nocnego, wybudzanie się przy wyrzucie kortyzolu czy trudności z zasypianiem możemy wpływać odpowiednimi składnikami na nasz system nerwowy. Umiejętność skomponowania składników w kroplówce da wymierny efekt. Taki pacjent wraca..

Kolej na tych, którzy nie dbali przez lata o swoje organizmy, nie dbali o jakość diety poza składnikami makro, stosowali doping i nadwyrężyli swoje wątroby. I dla nich jest ratunek w formie infuzji dożylnej. Istnieją bowiem substancje do podawania dożylnego, które w szybki i bezpieczny sposób mogą zregenerować wątrobę. Warto jednak przed zastosowaniem takich terapii wykonać badania laboratoryjne i monitorować przebieg leczenia. W Synergy Clinic mamy świadomość tego, że najlepiej działają indywidualnie dobrane wlewy, a wraz z dietą i suplementacją doustną przerosną Wasze oczekiwania. Zawsze to powtarzamy naszym pacjentom. Niemniej jednak największy sukces odnosimy przez odpowiednio dobraną kadrę medyczną. W lutym powstaje nasz pierwszy punkt franczyzowy w Gdyni, dlatego już dziś możemy zaprosić Was i do Poznania i do Gdyni. Do Zobaczenia!

 

 

Artykuł autorstwa mgr Alicja Brodowiak

Absolwentka Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Od lat zajmuje się tematem dietetyki i wyprowadzaniem organizmu z chorób na podstawie diety. Ukończyła wiele kursów, min. w Cambridge Diagnostics, Gr-Med., Instytut Mikroekologii, Nova Group, Filorga, Barbell Kitchen, Ajwen, Alab Laboratories, Dietetyka według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Akademia Dietetyki. Specjalizuje się w alergiach opóźnionych (wcześniej IgG-zależnych, obecnie IgG-zależnych i IgA-zależnych) oraz alergiach pierwszego, mikrobiotą jelitową, obciążeniami organizmu różnego typu oraz prowadzeniem interdyscyplinarnym w chorobach z autoagresji. Prowadzenie pacjentów opiera najczęściej na testach na alergie pokarmowe opóźnione i mikroflorę jelit oraz szeroki wywiad z pacjentem oraz współpracą z lekarzami. Jej liczne doświadczenia zarówno życiowe jak i te w gabinecie sprowadziły ją na drogę nowoczesnej dietetyki i medycyny funkcjonalnej.

Od kilku lat jest również szkoleniowcem, prowadzi webinary i szkolenia stacjonarne z zakresu dietetyki funkcjonalnej a także na konferencjach dietetycznych i medycznych.


Jest założycielem i właścicielem SYNERGY CLINIC w Poznaniu, obecnie powstał drugi punkt w Gdyni na umowie franczyzy. Kliniki te zajmują się wlewami dożylnymi z najszerszą na rynku polskim oferowaną liczbą podawanych składników do infuzji, dietetyką kliniczną i sportową oraz Medycyną Estetyczną.

Polecamy także:

5 sposobów na zwiększenie liczby klubowiczów w Studiu Fitness