źródło: www.leisureopportunities.co.uk

Według wypowiedzi ankietowanych klubowiczów prawie 90 % twierdzi, że zamierza wydać tyle samo lub więcej na aktywność, gdy kluby fitness zostaną na nowo otwarte. Kluczową kwestią jest również motywowanie członków przez instruktorów zajęć.

Naukowcy odkryli, że 82,3 % ludzi w Wielkiej Brytanii jest gotowych wydać tyle samo na aktywność fizyczną, a 7,5 % jest gotowych wydać więcej po zniesieniu lockdown, co daje pozytywną sumę 89,8 %. Tylko 10,2 % osób stwierdziło, że zamierza wydać mniej.

Są to niektóre z głównych danych z nowych badań przeprowadzonych przez Leisure-net, w których zebrano jedną z największych grup konsumenckich, aby poznać opinie i preferencje osób aktywnych, po kwarantannie.

W krajowej ankiecie przeprowadzonej w Anglii, we współpracy z Max Associates i 4global’s Datahub, zgromadzono grupę ponad 65 000 konsumentów, którzy wrazili swoje opinie na temat działań po pandemii, w branży fitness.

Wyniki pokazują, iż 88 % osób w Wielkiej Brytanii twierdzi, że po otwarciu skorzysta z siłowni ponownie, przy czym tylko 8 % mówi, że z nich skorzysta mniej, a 4 % twierdzi, że nie wróci. Pytania do ankietowanych zostały podzielone na różne typy operatorów, ponieważ badania wykazały, że ludzie również zamierzają dalej ćwiczyć na zewnątrz.

Analitycy twierdzą, że niektórzy bardziej aktywni obecnie znajdują alternatywne formy ćwiczeń, podejmując własną działalność w domu lub na zewnątrz i zamierzają kontynuować to w przyszłości, w ramach codziennych ćwiczeń. Podczas gdy ci, którzy byli mniej aktywni czekają na ponowne otwarcie swoich klubów.

Zespół i jego wpływ na motywację klubowicza jest kluczową kwestią, która często zostawała pominięta w klubach. 45,8 % ankietowanych stwierdziło, że „brakowało im motywacji ze strony instruktorów fitness”.

Badacze zapytali również konsumentów: „Czy chętniej wróciłbyś na siłownię, która oferuje zajęcia online w ramach oferty członkostwa?”
W odpowiedzi na to pytanie 18,9 % stwierdziło „tak zdecydowanie”, 49,3 % stwierdziło „być może”, a 31,9 %„zdecydowanie nie”, osiągając pozytywny wynik w wysokości prawie 70 % . Wskazuje to, że technologia cyfrowa była świetną inwestycją w siłownie oraz jest tym, co prawdopodobnie zasługuje na dalszy rozwój, jako narzędzie sprzedażowe i ofertowe w klubach.

Polecamy także:

Kolejne inwestycje sieci 24 Hour Fitness! Sieć dementuje plotki o upadłości