źródło: lesmills.com
https://www.lesmills.com/clubs-and-facilities/research-insights/fitness-trends/fitness-cocktails-and-boutique-cannibalisation-david-minton-on-what-s-next-for-fitness/

Rynek fitness oferuje swoim odbiorcom ogromny wybór miejsc do ćwiczeń. Kluby butikowe w ostatnim czasie zdobywają coraz większą popularność, we współczesnym społeczeństwie odbiorców. Obecny klubowicz to osoba, która lubi mieć wybór, przestrzeń oraz nie lubi być ograniczana długotrwałymi umowami. Jest w stanie zapłacić więcej byle czuć się dobrze, komfortowo w miejscu, w którym ćwiczy. Czy kluby butikowe stają się zagrożeniem dla klasycznego modelu?

Jaki jest wpływ klubów butikowych na rynek fitness?

Na przykładzie Londynu i Ameryki, w których to można zauważyć ogrom inwestycji w przemysł butikowy, można wywnioskować, iż te kluby nabierają prestiżu, a co za tym idzie są najbardziej dochodowa inwestycją.

Inwestują nie tylko osoby z branży, sportowcy, bokserzy ale również deweloperzy, hotelarze, którzy widzą potencjał takiego modelu klubu.

Jak tradycyjne kluby mogą walczyć z butikami, aby utrzymać się na rynku?

Wiele klubów stara się utrzymywać frekwencję klubowiczów chociażby podwajając ilość zajęć grupowych, dodając kolejne udogodnienia których brakuje klubom butikowym. Trzeba również wziąć pod uwagę, iż model butikowy charakteryzuje się tym, iż ma ograniczoną liczbę członków, co może w pewnym stopniu stawiać go na przegranej pozycji w zestawieniu z klubami o modelu klasycznym.

 

Czy media społecznościowe mają wpływ na kształtowanie obecnego rynku fitness?

Zarówno operatorzy komórkowi jak i właściciele klubów butikowych zauważyli potencjał mediów społecznościowych. Uznali, że może być to świetny sposób rozreklamowania ich obiektu, dlatego też starają się stworzyć przestrzeń inspirującą. Taką, która zachęci każdego klubowicza do sięgnięcia po telefon, nagrania krótkiego story bądź umieszczenia zdjęcia na social mediach. Wiedzą, że taka nie komercyjna reklama może być dużo bardziej owocna niż ogromne kampanie, które docierają do mas a nie do każdej jednostki z osobna.

Jak technologia wpływa na branże fitness?

Największe firmy technologiczne, takie jak Apple czy Google zauważyły potencjał i bardzo chętnie inwestują w branżę. Powstają coraz to nowe urządzenia, które każdy może zabrać na siłownię, które pomagają mu mierzyć postępy i wytrzymałość. A to dopiero początek. Konkurencja będzie rosła a co za tym idzie pozwoli to na rozwój branży fitness i wprowadzanie nowych technologii i innowacji. Zarówno producent jak i konsument będą wchodzili we współpracę z obopólnym zyskiem.

 

 

Polecamy również:

Luksusowe siłownie jako idealne miejsca do ćwiczeń, spędzania wolnego czasu a nawet pracy