źródło: informacja prasowa

Catering dietetyczny Body Chief rozszerza formy dostawy diet. Od połowy marca klienci z Krakowa oraz Warszawy mogą odebrać swoje diety w Lodówkomatach® InPost.

Lodówkomaty® to innowacyjne urządzenia dostępne w trybie 24/7, które umożliwią wygodny odbiór zamówionych produktów. Przystosowane są do przechowywania zakupów w trzech strefach temperatur: -18 °C, +4 °C, +16 °C. Od połowy marca za ich pośrednictwem swoje diety mogą odbierać również klienci Body Chief, lidera rynku cateringu dietetycznego w Polsce.

“Na bieżąco analizujemy zachowania i potrzeby klientów. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom dywersyfikujemy formy dostawy tak, by zapewnić im wygodę oraz możliwość wyboru sposobu odbioru diety – mówi Marcin Mazurek, Prezes cateringu dietetycznego Body Chief Sp. z o. o. – Cały czas podstawową formą dostarczania diet jest dla nas dostawa bezpośrednio do domu lub pracy klienta. Współpraca z InPost i dostawy diet do Lodówkomatów® pozwalają klientom na większą elastyczność, a dla nas jest to kolejny krok w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w branży”.

“Obserwujemy rosnące zainteresowanie dostawami do Lodówkomatów®” – informuje Jerzy Bonalski,  Dyrektor Działu E-Grocery w InPost Sp. z o.o. – “Konsumenci coraz chętniej dokonują zakupów spożywczych online. Podobnie jak w tradycyjnych sklepach internetowych, dla klientów bardzo istotny jest szeroki wybór metod dostawy. Klienci cenią sobie możliwość odbioru zakupów o dowolnej porze, a to właśnie zapewniają im Lodówkomaty®. Przechowywanie różnych kategorii produktów w odrębnych strefach temperaturowych gwarantuje zarówno klientom, jak i sprzedawcom, że po wyjęciu z maszyny produkty będą cały czas świeże, a ich jakość zostanie utrzymana. Start współpracy z Body Chief pokazał nam, że klienci właśnie takich rozwiązań potrzebują także w przypadku zamawiania cateringu dietetycznego”.

Korzystając z Lodówkomatu® klient może odebrać paczkę w wybranym przez siebie momencie, również w godzinach późniejszych niż standardowy czas dostaw kurierskich. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla osób spoza obszarów dostaw, ze względu na lokalizację Lodówkomatów® na obrzeżach miast, przy centrach handlowych i trasach wyjazdowych. Jak pokazały pilotażowe dostawy, z tej opcji chętnie korzystają również klienci często zmieniający adresy dostaw, szczególnie między miastami, a także ci zamawiający do biur, gdzie w godzinach wczesnoporannych nie było możliwości dostarczenia diety.

“Pierwsze dni pokazały, że klienci chętnie korzystają z tej formy dostawy” – tłumaczy Marcin Mazurek, Prezes Body Chief Sp. z o. o. – “Do tej pory w zakresie dowozu diet naszą przewagą konkurencyjną było oparcie procesu dostaw o sieć kurierów działających na wyłączność marki Body Chief, co gwarantowało najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Teraz atrakcyjną alternatywą niewątpliwie będą Lodówkomaty®. Nieustannie szukamy nowych pomysłów, dzięki którym klienci w jak najbardziej wygodny sposób będą mogli korzystać z naszej usługi. Chcemy kreować nowe standardy i innowacyjne rozwiązania, które pozwolą jeszcze bardziej spopularyzować nasz produkt, a docelowo przełożą się na rozpropagowanie idei zdrowego żywienia. Cieszy nas, że nowe funkcjonalności spotykają się z tak pozytywnym przyjęciem ze strony klientów”.

Realizowanie dostaw do Lodówkomatów®, podobnie jak w przypadku standardowych doręczeń autochłodniami, pozwala zachować ciąg chłodniczy od momentu produkcji aż do odbioru diety przez klienta, co gwarantuje najwyższą jakość i świeżość posiłków oraz bezpieczeństwo związane m.in. z bezkontaktową dostawą. Są to aspekty, do których klienci w obecnym czasie przykładają szczególną uwagę.

Nowe rozwiązanie wpisuje się także w trend eko, aktywnie promowany przez obie marki. Dostawa diet do Lodówkomatów® jest nie tylko odpowiedzią na potrzebę klienta, by wygodnie odebrać swoją paczkę przy okazji zakupów czy spaceru, ale również pozwala ograniczyć ruch samochodów na ulicach, a co za tym idzie emisję spalin, korki czy hałas.

“Mając na uwadze troskę o środowisko, zredukowaliśmy jednostkowe zużycie plastiku aż o 95%. Nasze opakowania i sztućce są biodegradowalne, wykorzystujemy torby z recyklingu, a ewentualne nadwyżki wykorzystujemy ponownie lub przekazujemy instytucjom jak np. Bank Żywności. Kolejnym krokiem w realizowaniu strategii low waste jest optymalizacja transportu i realizacja dostaw do punktów takich jak Lodówkomaty®”. – wyjaśnia Marcin Mazurek, Prezes Body Chief Sp. z o. o.

Na ten moment diety Body Chief można odbierać w kilkudziesięciu Lodówkomatach® w Warszawie oraz kilkunastu w Krakowie. Planowane jest rozszerzenie współpracy na kolejne miasta. Dla klientów Body Chief, wybór opcji dostawy do Lodówkomatu® jest bezpłatny. Body Chief jest pierwszą i jak na razie jedyną firmą cateringową, której diety można odbierać w Lodówkomatach® InPost. Dokładne adresy urządzeń dostępne są na https://inpost.pl/lodowkomaty oraz na stronie www.bodychief.pl podczas składania zamówienia.

O Body Chief:

Body Chief to lider branży cateringu dietetycznego w Polsce. W ofercie firmy znajduje się aż 15 rodzajów diet dostępnych w różnych wariantach kalorycznych. Nad jakością i smakiem posiłków czuwa Magda Gessler, ambasador marki oraz jeden z największych autorytetów kulinarnych. Body Chief realizuje dostawy do ponad 900 miejscowości w całym kraju, a także posiada 2 partnerów franczyzowych w Londynie oraz Berlinie. Prekursor zmian w duchu eko aktywnie angażujący się w działania charytatywne i prospołeczne, m.in. z Bankiem Żywności. Filozofia marki realizuje się w haśle: Not a diet. Lifestyle.

O InPost:

InPost jest liderem dostaw i nowoczesnych rozwiązań dla e-commerce. Po sukcesie i dynamicznym rozwoju sieci Paczkomatów® (ponad 12 tysięcy maszyn w całej Polsce), InPost wprowadził na rynek Lodówkomaty®, innowacyjne rozwiązanie dla dostaw produktów wymagających przewozu i przechowywania w kontrolowanej temperaturze.

Funkcjonalność maszyn InPost pozwala na bezpieczne przechowywanie i odbiór żywności, wyrobów cukierniczych, kwiatów, mrożonek oraz cateringu. Lodówkomaty® działają przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Obecnie maszyny znajdują się na terenie Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Planowane jest poszerzenie sieci o kolejne miasta.

Lodówkomaty® InPost wpisują się w DNA marki, która jest ceniona przez konsumentów przede wszystkim za innowacyjność, atrakcyjność cenową i efektywne wykorzystywanie rozwiązań internetowych i mobilnych.