Bieg Olimpijski Warszawa-Buenos Aires

„Biegnij z nami do Buenos Aires” – pod takim hasłem podczas 20. Pikniku Olimpijskiego, imprezy sportowo-rekreacyjnej organizowanej w Warszawie – odbędzie się finał biegu Warszawa-Buenos Aires, który Polski Komitet Olimpijski organizuje we współpracy z siecią  klubów fitness CALYPSO FITNESS CLUB.

Warszawę i Buenos Aires – miasto gospodarza III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich dzieli 12 320 km. Ta odległość zainspirowała PKOl i sieć klubów Calypso Fitness do zorganizowania Biegu Olimpijskiego na bieżniach. Wydarzenie, które ma pomóc „rozpędzić” Polską Reprezentację Olimpijską do Buenos Aires, rozpocznie się już w poniedziałek 4 czerwca w wybranych klubach Calypso Fitness  w całej Polsce, a zakończy finałem 9 czerwca podczas 20. Pikniku Olimpijskiego.

Klubowicze Calypso na 35 bieżniach

Oficjalne rozpoczęcie tego  wydarzenia będzie miało miejsce w poniedziałek o godzinie 11:00 w klubie Calypso Fitness w Galerii Mokotów. Wydarzenie poprowadzi lekkoatleta, skoczek wzwyż Jacek Wszoła dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich. Swój udział potwierdzili już olimpijscy medaliści, którzy zainaugurują Bieg do Buenos.

W dniach 4-8 czerwca klubowicze Calypso Fitness będą pokonywać dystans dzielący Warszawę i Buenos Aires (12 320 km) na trzydziestu pięciu bieżniach firmy SportArt, a każdy pokonany metr będzie zliczany i sumowany. Dodatkowo, by poczuć iście olimpijskie emocje każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa i numer startowy.

Wielki Finał Biegu Olimpijskiego Warszawa – Buenos Aires odbędzie się podczas 20. Pikniku Olimpijskiego w żoliborskim Parku Kępa Potocka, 9 czerwca. Ostatnie kilometry zostaną pokonane w specjalnej, krytej hali o powierzchni 100 m2, ustawionej w centralnej części Pikniku w strefie „Buenos Aires 2018”. Dystans i wizualizacja trasy wyświetlana będzie na 5-metrowym telebimie. Na sam koniec, do „boskiego Buenos” zapukają nasi olimpijczycy, którzy walczyć tam będą o medale.

Więcej informacji na stronie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Zobacz także: