Wirtualna rzeczywistość wkracza do treningu

Współpraca Life Fitness z VirZOOM

Czy połączenie interaktywnych i mocno angażujących doświadczeń proponowanych przez producenta gier z funkcjonalnością i wytrzymałością maszyn cardio od największego producenta urządzeń treningowych na świecie, zaowocuje wzrostem nowych doświadczeń treningowych dla klientów klubów fitness oraz dodatkowym zastrzykiem motywacji?  Czy połączenie tych dwóch światów zachęci jeszcze większą liczbę osób do aktywności fizycznej?

Największy producent urządzeń treningowych na świecie, firma Life Fitness podpisała umowę o współpracy z firm a VirZOOM. W tym roku producent gier VR zaproponował VirZOOM Arcade- zestaw mini-gier do treningu, który wymaga specjalnego kontrolera, a jest nim… stacjonarny rower treningowy. Krótko mówiąc, miłośnicy gier i treningu cardio będą z pewnością usatysfakcjonowani, gdyż zostaje im umożliwione połączenie dwóch bardzo przyjemnych aktywności w jednym urządzeniu. Obecnie w wybranych klubach fitness na całym świecie wprowadzony został projekt pilotażowy. Koncept testowany jest na pionowych oraz poziomych rowerach treningowych Life Fitness z najnowszą konsolą Discover SE3.  Tak więc, trenując na rowerze treningowym Life Fitness w specjalnych okularach VR , można, np. jechać na koniu czy ścigać się bolidem, kierować czołgiem czy fruwać na Pegazie – a jednocześnie rywalizować z innymi w trakcie treningu. W tym samym czasie umożliwia to kontrolowanie prędkości, oporu oraz tętna.

Połączenie interaktywnych i mocno angażujących doświadczeń VR z funkcjonalnością i wytrzymałością maszyn treningowych Life Fitness, pokazuje, jaki doskonały efekt synergii można osiągnąć wykorzystując dwie różne innowacyjne technologie. Co zatem zyskają użytkownicy − klienci klubów fitness? Przede wszystkim wzbogacenie doświadczeń treningowych i dodatkowy zastrzyk motywacji – a to jest nie do przecenienia! Mobilizująca jest również kwestia połączenia treningu z zabawą w jednym, co może przyczynić się do rozpoczęcia przygody z aktywnością fizyczną wśród wielu osób.

                 

TOP-GYM – Expect the best!

www.top-gym.pl www.lifefitness-poland.com