photo: Perfectgym

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w zarządzaniu klubem fitness

Business Intelligence. Machine Learning. To są słowa, które słyszymy coraz częściej. Konieczność przekształcenia danych w informacje i informacje w wiedzę jest bardziej ekscytująca niż kiedykolwiek. Przyszłość naszego biznesu staje się bardziej przewidywalna dzięki procesom analizy danych opartych na technologii, dzięki którym kierownictwo, menedżerowie jak i zespoły mogą lepiej i efektywniej planować swoją pracę i przewidywać możliwe do osiągnięcia rezultaty. AI (Artificial Intelligence) to informatyka, która kładzie nacisk na tworzenie inteligentnych maszyn, które działają i reagują jak ludzie. Uczenie maszynowe to kolejna podstawowa część sztucznej inteligencji. Nie jest to całkowicie nowa dziedzina, jednak możliwość automatycznego stosowania złożonych obliczeń matematycznych jest stosunkowo nowym odkryciem.

W jaki sposób branża fitness może czerpać korzyści z sztucznej inteligencji?

Szybka i skuteczna analiza danych ma kluczowe znaczenie w każdej firmie, także w branży fitness. Perfect Gym rozumie tę potrzebę i dlatego na bieżąco tworzy dodatkowe narzędzia analityczne dla siłowni i właścicieli obiektów sportowych. Obecnie współpracujemy ze specjalistami Business Intelligence w zakresie udoskonalania istniejącego systemu oraz wprowadzenia całkowicie nowych i zaawansowanych narzędzi, które zrewolucjonizują sposób, w jaki zarządzane są kluby fitness obecnie. Interaktywny model zapewni kierownikom i właścicielom siłowni dogłębną analizę ich danych, co pozwoli im zwiększyć efektywność kosztową i ogólną wydajność. Perfect Gym będzie również generować prognozy dotyczące zachowania klubowiczów, co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wysokiego wskaźnika retencji.

– Wdrożenie sztucznej inteligencji w naszym systemie pomoże właścicielom lepiej radzić sobie z wyzwaniem odchodzących klubowiczów. Przy pomocy uczenia maszynowego, menedżerowie będą mogli dużo dokładniej przewidzieć kiedy klient może zakończyć członkostwo i zareagować na to odpowiednio wcześniej  – tłumaczy Małgorzata Gala dyrektor ds.rozwoju w Perfect Gym.

Dane klubowiczów

Skuteczna komunikacja z członkami wymaga przede wszystkim dobrego zrozumienia preferencji i zachowań członków. Uzbrojeni w te informacje, właściciele klubu mogą zbudować skuteczną strategię utrzymania retencji długofalowo. Aby ułatwić osiągnięcie tego celu, system do zarządzania Perfect Gym generuje zbiory danych o klubowiczach i wyświetla informacje na pulpicie administratora oraz w raportach, które personel zarządzający może z łatwością wygenerować interpretować. System wykorzystuje uczenie maszynowe, aby analiza danych była bardziej interaktywna, jednocześnie tworząc możliwości przewidywania zachowania członków w przyszłości na podstawie istniejących informacji.

Przewaga z Perfect Gym

Perfect Gym doskonale rozumie, że szybka i skuteczna analiza danych jest kluczowa dla klubów fitness, które chcą osiągnąć sukces w biznesie. Perfect Gym został stworzony, by pomagać właścicielom siłowni i obiektów sportowych uzyskać jak najwięcej informacji o klubie i klubowiczach. Obecnie firma współpracuje ze specjalistami ds. Business Intelligence, aby ulepszyć istniejący system, a także opracować zupełnie nowe, zaawansowane narzędzia, które mają na celu zrewolucjonizowanie zarządzania klubem fitness.

Wdrażając sztuczną inteligencję w obecnym systemie, daje właścicielom klubów przewagę w postaci dostępu do prognoz dotyczących zachowania członków. Będą mogli identyfikować klientów, którzy mogą zakończyć członkostwo oraz takich, których należy dodatkowo wspierać i motywować. Dzięki temu, kluby z łatwością będą mogły tworzyć spersonalizowane kampanie poprzez SMS, e-mail oraz powiadomienia PUSH do grup, które są zainteresowane konkretną tematyką.

Korzyści sprzedażowe

Sztuczna inteligencja okazuje się pomocna nie tylko w zwiększeniu wskaźnika retencji i przewidywaniu wizyt klubowych, ale może również służyć do prognozowania sprzedaży produktów i monitorowania stanów magazynowych z większą dokładnością. Uczenie maszynowe umożliwia przewidywanie za dużą precyzją zapotrzebowania na produkt w klubie. Gwarantuje to, że personel zarządzający zamówieniami i stanem magazynowym będzie w stanie bardziej efektywnie.

źródło: Artykuł sponsorowany