źródło: artykuł partnerski

Marne efekty w treningu klientów, brak wsparcia biomechaniki ruchu, liczne mikrokontuzje. To tylko kilka z wielu niedogodności związanych z wyposażeniem obecnym w większości polskich siłowni. Kilkadziesiąt wzorowych przykładów miejsc ze sprzętem do efektywnego i bezpiecznego treningu swój sekret opiera na włoskim producencie.

Ała! Siłownia generatorem kontuzji?

Kontuzje przytrafiające się ćwiczącym na maszynach siłowych wynikają najczęściej z niepoprawnego wykonywania pierwszej fazy ruchu (wprawiania ciężaru w ruch) lub ostatniej, czyli w momencie odkładania ciężaru.

To wtedy mięśnie są naciągnięte, często w większym zakresie ruchu niż użytkownik jest w stanie świadomie kontrolować. Przy zwiększającym się obciążeniu i powielaniu złego wzorca ruchu kontuzja to gwarantowany efekt takiego treningu.

Szybki przegląd producentów maszyn dostępnych na rynku daje szansę właścicielom siłowni i trenującym na zapomnienie o kontuzjach. Wszystko za sprawą nowego systemu opartego na dźwigni zwalniającej, która pozwala na optymalne ustawienie pozycji i rozpoczęcie ruchu, angażując właściwe mięśnie.

Wspomniany system występuje w maszynach włoskiego producenta Panatta, którego oferta dostępna jest również w Polsce. Dzięki rozwiązaniu prosto od włoskich bioinżynierów, zarówno sportowiec, jak i amator, jest w stanie dobrać odpowiednie obciążenie i ustawić uchwyt w odpowiedniej dla siebie pozycji.

Ćwiczenie wykonane na takiej maszynie nie naraża użytkownika na kontuzje takie jak: naciągnięcie mięśnia, czy naderwanie stawu. To samo tyczy się fazy odkładania. Gdy seria dobiega końca, mięśnie są przykurczone i zmęczone. To właśnie wtedy ciężar może wymusić nieodpowiedni ruch i co za tym idzie kontuzję. Z maszynami Panatta to niebezpieczeństwo urazu nie występuje.

Oczywiście włoscy konstruktorzy nie zapomnieli o tradycjonalistach. Tej jesieni na polski rynek trafiły również maszyny z linii Free Weight, stanowiące podstawowe wersje siedmiu znanych i dystrybuowanych na cały świat urządzeń. Brak w nich dźwigni zwalniającej ciężar, umożliwiającej łatwiejsze ustawienie się i rozpoczęcie ćwiczenia, zmniejszono również ogólne rozmiary. To wszystko powoduje, że cena w zakupie staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Ćwiczenia z przyjemnością i przyjemność z ćwiczeń

Kolejną unikalną i pożądaną cechą w efektywnym treningu jest dokładność ruchu względem biomechaniki ludzkiego ciała. Upraszczając: ruch ciała na maszynie musi idealnie odwzorowywać fizjologiczne płaszczyzny ruchu.

Trajektoria ruchu w maszynach Panatta na wolny ciężar jest zgodna z biomechaniką człowieka. W idealny sposób umożliwia zaangażowanie każdej grupy mięśniowej. Na równe i stabilne napięcie podczas całego zakresu ruchu pozwala pozycja i ustawienie ciężarów oraz hydrauliczne mechanizmy zmiany ustawienia oparć, podłokietników i siedzeń. Wszystko po to, aby nie tracić napięcia mięśniowego, w szczególności na początku i na końcu ćwiczenia.

Ustawienie ciała w odpowiedni sposób jest niezbędne do bezpiecznego i efektywnego treningu. To właśnie dostosowane pozycje wyjściowe zapewniają mniejsze obciążenie dla stawów.

To wszystko powoduje, że ćwiczenia na takich maszynach dają przyjemność, nawet biorąc pod uwagę wysiłek fizyczny i samodyscyplinę, jakie trzeba zainwestować w wykonanie planu treningowego.

 Gdyby Leonardo da Vinci żył, biłby brawo

Jesteś właścicielem siłowni? Kupujesz sprzęt i martwisz się, że kolorystykę klubu będziesz musiał dopasować do sprzętu? Już nie musisz. Panatta wyprodukuje wyjątkową, spersonalizowaną maszynę do twojej siłowni. Wynika to z możliwości wyboru spośród ponad 2000 kombinacji: kolor ramy, kolor i wykończenie obić oraz oznakowanie sprzętu logiem centrum fitness, czy siłowni.

Wszystkie maszyny są w 100 proc. „made in Italy”. Wyjątkowy włoski charakter sprawia, że pod dach siłowni trafia modny i pożądany design oparty na projektach znanego biura projektowego Pininfarina.

Promocje do końca roku, nowy showroom w Polsce już dostępny – skontaktuj się z oficjalnym dystrybutorem

 Panatta Poland

Jacek Kubik

+48 608 302 604

jacek.kubik@panattasport.pl

http://bit.ly/panattasport

Polecamy także:

LIVE IS LIFE czyli transmisja na żywo zajęć fitness z klubowej sali