Sieć siłowni Energie działa na rynku od 15 lat i prowadzi ponad 100 klubów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Polsce istnieje potencjał, aby otworzyć ponad 50 siłowni w ciągu najbliższych pięciu lat. Biorąc pod uwagę wysoki poziom świadczonych usług, oferta Énergie Fitness wyprzedza konkurencję bardzo przystępną ceną, w którą wliczona jest wysoka jakość oraz opieka franczyzowa.

Zagraniczny koncept zaczyna się cieszyć coraz większym zainteresowaniem. Dorota Walerczuk, odpowiedzialna za ekspansję zagranicznego modelu w Polsce, rok dostosowywała model do potrzeb polskiego rynku.

Każda strefa treningowa jest odpowiednio przemyślana. Koncept wyróżnia charakterystyczny layout oraz przemyślany układ rozmieszczenia sprzętu.

Sieć siłowni Energie działa na rynku od 15 lat i prowadzi ponad 100 klubów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Polsce istnieje potencjał, aby otworzyć ponad 50 siłowni w ciągu najbliższych pięciu lat.

Biorąc pod uwagę wysoki poziom świadczonych usług, oferta Énergie Fitness wyprzedza konkurencję bardzo przystępną ceną, w którą wliczona jest wysoka jakość oraz opieka franczyzowa. Dzięki takiemu rozwiązaniu właścicielem klubu może zostać osoba, która nigdy nie miała do czynienia z branżą fitness. Klub zapewnia profesjonalną obsługę, której klient coraz częściej wymaga. Énergie Fitness proponuje ofertę typową dla siłowni. W klubie znajduje się studio do zajęć fitness, strefa kardio (bieżnie, orbitreki), strefa wolnych ciężarów oraz funkcjonalne obszary treningowe, gdzie znajdziemy m.in. sztangi, piłki do ćwiczeń.

-Jako franczyzobiorca Énergie Fitness, będziesz w pełni wspierany przez nasz zespół doświadczonych operatorów z udokumentowaną historią sukcesu – nie ma nic, czego byśmy nie widzieli, jeśli chodzi o posiadanie i prowadzenie własnej siłowni! Od momentu, w którym dołączysz do nas jako franczyzobiorca, będziemy współpracować z Tobą na każdym etapie procesu, aby zapewnić Tobie i Twojej siłowni najlepszą możliwą szansę na sukces.
Inwestycja w siłownię Énergie Fitness wynosi około 700 tys. zł. W tej kwocie mieści się opłata franczyzowa w wysokości 150 tys. zł, wynajem lokalu, zakup wyposażenia siłowni, aranżacji wnętrza i jego wykończenie. Koszty, z którymi musi się liczyć franczyzobiorca podczas prowadzenia biznesu to miesięczne płatności dla franczyzodawcy. Opłata licencyjna wynosi 8 proc. od obrotu, a marketingowa 3 proc. od obrotu. Tę drugą przeznaczamy m.in. na reklamy w radiu, gazetach oraz na stronach internetowych. Słyniemy ze spektakularnych otwarć siłowni, co daje nam nawet do 1000 członków jeszcze przed otwarciem klubu. Franczyzobiorca zajmuje się marketingiem lokalnym i prowadzi media społecznościowe pod kierownictwem zespołu marketingu Énergie Fitness. Jeśli właściciel nie ma pomysłu na lokalną reklamę, korzysta z materiałów dostępnych online dla wszystkich franczyzobiorców. Énergie ma swoje biuro w Warszawie, dlatego wsparcie w ustaleniu reklamy nadchodzi szybko, a nasz zespół marketingowy jest zawsze dostępny. – słyszymy od założyciela sieci Jima Durie.

Sieć stara się, aby każdy nowo otwarty klub Miał THE YARD – to jest ich wizytówka. Jest to strefa butikowa w pełnowymiarowym klubie fitness. YARD Club Edition, jest charakterystyczną koncepcją treningową, obejmującą worki treningowe, TRX, piłki , ławki i wiele innych w specjalnej przestrzeni treningowej. Zaprojektowany jest ze ścianami w stylu cegły i podłogami astro, co zachęca członków do wypróbowania intensywnego treningu z monitorami tętna MYZONE , w celu śledzenia jego wydajności.

– Jak każdy klub fitness będziemy mieli sprzęt, strefy treningowe , zajęcia grupowe, ale to ​nasze hasło : Where You Belong sprawia, że miejsce staje się magiczne, stanowi odskocznie od dnia codziennego. W energie fitness każdy znajdzie coś dla siebie, gdzie poczuje się dobrze i pozna nowych, serdecznych ludzi. W naszych klubach nawiązują się piękne przyjaźnie, a od samego wejścia czuć dobrą atmosferę. Dajemy klubowiczom przestrzeń, gdzie ludzie osiągają swoje zamierzone cele i codziennie tam wracają po więcej emocji. Ja zaufałam tej marce 8 lat temu! Dzięki energie fitness jestem teraz tu gdzie jestem. Osiem lat temu weszłam na jedną z ich siłowni jako nowy członek i już zostałam na dobre. W tym momencie odpowiadam za wprowadzenie konceptu do Polski, bo jestem przekonana, że polski rynek tego potrzebuje. Aktualnie wszyscy walczą ceną, a kluby praktycznie nie wyróżniają się w swojej ofercie. My zaprezentujemy coś innowacyjnego. Jestem przekonana o sukcesie energie fitness.  – mówi Dorota Walerczuk.

Polecamy także:

Biznes trenera personalnego oczyma ekspertów