W ubiegły weekend wystartował projekt edukacyjny, który ma za zadanie pokazać nowe podejście do kwestii edukacyjnych, jeśli chodzi o profesjonalizację pasjonatów w branży fitness.

 

Akademia Managerów Fitness/Dance to 7 miesięcy zjazdów, na których 20 właścicieli placówek/marek/projektów branżowych uczy się pod okiem praktyków, jak prowadzić profesjonalnie mały biznes i nie wtapiać pieniędzy od pierwszego dnia funkcjonowania.

Studenci Akademii spotykają się w placówkach innych przedsiębiorców i na żywych przykładach przekonują się, co to znaczyć prowadzić klub, z jakimi problemami inni managerowie mierzą się na co dzień, i co sprawiało trudności podczas otwierania i zarządzania dotychczas.

“Zależy mi, by Adepci Akademii poznali tę “ciemną stronę” prowadzenia biznesu, by mogli się na nią przygotować. Tutaj praktycy, którzy na co dzień zajmują się swoimi placówkami i projektami mówią bez ogródek i bez tej “wyidealizowanej” otoczki, która często ma się nijak z rzeczywistością, z którą przyjdzie się mierzyć przedsiębiorcom” – podkreśla Michał Kosel, założyciel Akademii.

“Dla mnie to szansa, by wyjść jakoś na prostą po latach udawania, że “będzie lepiej”. Powiedziałam sobie, że próbowałam po swojemu, ale zarabianie na własnej pasji jest cholernie trudne. Ta Akademia to dla mnie ostatni dzwonek i już po pierwszym zjeździe wiem, że jestem w dobrym miejscu” – mówi bez ogródek, jedna z uczestniczek.

“Ja przyszedłem odkryć się ze wszystkiego, za długo próbowałem się samemu szarpać i udawać, że wiem co robię. Nie jestem tu by udawać, dlatego pokazuje organizatorom wszystkie dane i mówię jak jest – inaczej moim zdaniem nie może to zadziałać” – dodaje szczerze uczestnik, który prowadzi swój klub ponad 4 lata.

Studenci są szczegółowo monitorowani w ramach projektu, podchodzimy do nich bardzo indywidualnie. Poza zjazdami mają zadania praktyczne, które mają niemal od razu wpłynąć na ich rentowność i poprawić płynność finansową. Na bieżąco dzielą się wynikami, a nasi prowadzący korygują ich kolejne decyzje.

Pierwszy zjazd odbył się w placówce Human Fitness Philosophy w Rzgowie k. Łodzi, gdzie Mateusz Stypułkowski oprowadził nas po jednym ze swoich klubów pokazując jak działa to wszystko od środka. Nasi prowadzący dzielą się tym jak zorganizowali poszczególne strefy treningowe, ale także jak powinno działać zaplecze, jakimi mechanizmami rządzą się poszczególne stanowiska i na co zwrócić uwagę prowadząc tego typu biznes.

“To co widać, to niewielki ułamek tego jak naprawdę działa klub i jakie występują zależności” – dodaje Mateusz Stypułkowski, który podczas pierwszego zjazdu uczył Adeptów Akademii jak budować procesy sprzedażowe w klubie.

“Pokazał fundamenty naszej pracy, wcześniej nie patrzyłam na moją usługę czy produkt z tej strony w ogóle – dla mnie to rewolucja” – dodaje zdziwiona studentka.

“Nie wiedziałem, że aż tak dużo zależy od procesów, excela i organizacji – u mnie po prostu sprzedawało się karnety i suplementy – było to było, nie było to nie było – teraz widzę, że to działa inaczej i wiem jak to zorganizować u siebie” – dodaje inny student.

Pierwszy zjazd skupiał się mocno na samym właścicielu i jego roli w całym procesie biznesowym. “To właśnie właściciel jest w centrum, jeśli jego głowa nie działa odpowiednio to i biznes nie będzie działał poprawnie” – podkreślała podczas warsztatów Marta Bukowska, która skupiła się na podejściu mentalno-organizacyjnym.

“Bycie liderem, a managerem to znacząca różnica – teraz to widzę. Marta otworzyła mi oczy na kwestie komunikacji, błędów poznawczych oraz pokazała jak w praktyce wygląda zarządzanie sobą, a następnie jak przekuć to na ludzi” – puentuje studentka.

Marta Bukowska, jako kolejny prelegent pokazała jak odnaleźć się w roli managera, rozmawiać z ludźmi, zarządzać nimi, sobą i być profesjonalistą. Wojownicy Akademii pracując w grupach uświadamiali sobie jak wiele błędów popełniali i jak wiele zyskają stosując się do rad Marty.

“To są zajęcia praktyczne, tutaj nie słucha się monologu prowadzącego – tutaj się pracuje na realnych przykładach. To crossfit mózgu i ciągły trening – tutaj nie ma miejsca na “turystów”, którzy przyszli posłuchać. To siedmiomiesięczny poligon gdzie tworzymy prawdziwych wojowników” – dodaje Michał Kosel, który pracował ze studentami pokazując im to, jak dane mocno wpływają na sposób ich pracy.

“Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z błędów percepcji. Wykonujemy ruchy intuicyjne lub na podstawie “wydaje mi się, że…”, zależało mi na tym, by pokazać im jak zbierać i analizować dane, bez ryzyka błędu poznawczego, tak by móc precyzyjnie określać potrzeby klientów i dostarczać im nie tego, co im się wydaje, że chcą dostać, a tego co powoduje, że przychodzą i zostają w naszych placówkach” – dodaje Kosel.

Bloki praktyczne są przeplatane na Akademii blokami dyskusyjnymi. Wszystko po to, by proces wdrożenia istotnych zmian odbywał się jak najszybciej. Akademia stawia na skuteczność i praktykę. “Nie chcemy słuchać kolejnych teorii, które dobrze brzmią, ale są ciężkie do przełożenia na praktykę – przyjechałem tutaj by dowiedzieć się nie tego jak “inni BY to zrobili”, a posłuchać, tych, którzy to ZROBILI wielokrotnie i potrafią podzielić się wiedzą” – podsumowuje jeden ze studentów.

“To nie koniec, kolejny zjazd już 8 lutego w Tarnowie, wtedy też gościmy w placówce Xtreme Fitness, gdzie założyciele i kierownictwo opowiedzą jak budować strefy treningowe by budziły zainteresowanie, jak ogarnąć zespół trenerów, by nie trzeba było motywować ich do pracy oraz jak budować arkusze kalkulacyjne, by nie wpadać w częste pułapki przedsiębiorców z branży. Trzeba też wspomnieć, że już w październiku rusza II edycja w formule MBA, zatem to nie koniec niespodzianek, jakie Akademia przygotowała w tym roku” – dodaje Adrianna Król, Dyrektor Operacyjny projektu.

Projekt możesz śledzić na: www.Akademia.ZarabiajNaPasji.com
Jeśli interesuje Cię kolejna edycja zerknij na info: www.MBA.ZarabiajNaPasji.com

Polecamy także:

Eksperci branżowi jako gangsterzy, rycerze Jedi czy wyborowi strzelcy?

Nietypowa kampania wizerunkowa Akademii Managerów