Kanał na YouTube a promocja firmy

„W branży fitness ma to duże znaczenie, ponieważ…”

YouTube to druga po Google największa przeglądarka na świecie. Widzowie oglądają codziennie setki milionów godzin filmów i generują miliardy wyświetleń. Susan Wojcicki, prezes YouTube ogłosiła niedawno, że witryna jest odwiedzana przez 1,5 miliarda zalogowanych użytkowników miesięcznie. Nikogo nie trzeba przekonywać, jaki potencjał tkwi w prowadzeniu kanału na YouTube.

Firmy z branży fitness sprawnie wykorzystują tę wiedzę, coraz liczniej angażując się w tworzenie treści video i umieszczanie ich w serwisie YouTube. Jak wynika z naszych obserwacji, na tej platformie prężnie działa marka Iridum Labs, która stworzyła kanał łączący sport z rozrywką. Jego subskrybenci mogą znaleźć na nim zarówno filmy poradnikowe, jak i wywiady z gwiazdami. Zainteresowani realizowanym projektem postanowiliśmy zapytać o cel pomysłu oraz zastosowanie dla branży fitness.

Dzięki kanałowi Iridium Labs Polska możemy dotrzeć z naszymi materiałami do nieograniczonej liczby odbiorców. Dotyczy to zarówno naszego kraju, jak i widzów mieszkających zagranicą. Subskrybenci Iridium Labs Polska spędzili łącznie ponad 14 milionów minut na oglądaniu filmów z naszego kanału. Gdyby jedna osoba chciała na to poświęcić tyle czasu, to zajęłoby jej to ponad 27 lat – tłumaczy Michał Jastrzębski, brand manager marki Iridium Labs Polska.

Kanał Iridium Labs Polska powstał w 2014 roku, ale przełomowa okazała się końcówka 2016 roku. Wówczas marka objęła patronatem galę KSW 37: Circus of Pain w krakowskiej Tauron Arenie. – Nagraliśmy wtedy po raz pierwszy serię wywiadów z czołowymi polskimi zawodnikami MMA m.in. z Mariuszem Pudzianowskim, Marcinem Różalskim, Borysem Mańkowskim czy Kamilem Wrzoskiem. Nie zabrakło również wywiadu z Popkiem, który powrócił do MMA. Materiały opublikowane na naszym kanale cieszyły się ogromną popularnością, a objęcie patronatem gali KSW 39 na PGE Narodowym w Warszawie powtórzyło ten sukces – mówi Michał Jastrzębski.

Głównym reporterem jest Krzysztof Ferenc, ambasador Iridium Labs, dobrze znany widzom, jako Wujaszek Fericze, który cieszy się bardzo dużą sympatią widzów. Kanał Iridium Labs Polska to nie tylko filmy z uczestnikami gali KSW. Subskrybenci mogą również liczyć na relacje i wywiady nagrane podczas największych eventów branży fitness i kulturystyki. Do takich zaliczyć można FIBO POWER w Kolonii, EUROPE SPORT POWER & DEBIUTY PZKFiTS we Wrocławiu, FIWE w Warszawie czy FIT EXPO w Los Angeles. Oprócz tego widzowie mogą obejrzeć tutoriale z ćwiczeniami, które można wykonywać na siłowni.

Na YouTube sprawdzają się różnego rodzaju tutoriale, czyli typowo poradnikowe filmy. W branży fitness ma to duże znaczenie, ponieważ za pomocą video można prezentować ćwiczenia. Nie ukrywajmy, o wiele łatwiej przekazać taką wiedzę w postaci filmu. Dzięki filmom na YouTube widzowie mogą również obejrzeć wywiady z zawodnikami kulturystyki, którym, na co dzień kibicują. To jest dla widzów bardzo interesujące, ponieważ pozwala na bliższe poznanie ich sportowych idoli. Tego, w jaki sposób przygotowują się do zawodów, jak prezentują się na scenie, jaką dietę stosują. To może być inspiracją dla wszystkich tych, którzy interesują się fitnessem i kulturystyką – wyjaśnia Michał Jastrzębski.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda prowadzenie kanału na YouTube przez markę suplementów z branży fitness, odwiedźcie Iridium Labs Polska.