fot. mat. prasowe

Z perspektywy klubowicza – Strefa klienta

E-commerce w Polsce ma się coraz lepiej. Z raportu Gemiusa wiemy, że ponad połowa polskich konsumentów robi zakupy w sieci, a najbardziej przekonują ich do tego wygoda, łatwość i szybkość transakcji. Jak te dane możesz wykorzystać w działalności Twojego klubu? Dowiedz się więcej o Strefie klienta!

Strefa klienta to wirtualna przestrzeń, w której klubowicz może wykonywać wszystkie działania podobne do tych dokonywanych przy recepcji, w tym kupować i odnawiać karnet. Spraw, by doświadczenia klubowicza związane z Twoim klubem (także te online) były jak najlepsze.

Pierwsze wrażenie  

Dlaczego wygląd i funkcjonalność Strefy są tak ważne? Często to właśnie Strefa klienta jest pierwszym miejscem, gdzie zagląda potencjalny klient. Mowa tu przede wszystkim o sieciach automatycznych klubów fitness, ale także o pojedynczych klubach, obiektach typu szkoły tańca czy studia jogi. To przyjazne użytkownikowi miejsce, gdzie w intuicyjny sposób znajdzie interesujące go informacje, zapisze się na zajęcia i kupi karnet.

Członkostwo

Strefa klienta może w realny sposób oddziaływać na sprzedaż karnetów w Twoim klubie fitness! To swego rodzaju centrum sterowania członkostwem oraz odnawiania go. Ważne, by proces sprzedażowy był jak najbardziej prosty, intuicyjny i szybki co, zwiększając konwersję, bezpośrednio wpływa na sprzedaż. Jest to możliwe dzięki przyjaznym użytkownikowi krokom sprzedaży i płatności w Strefie.

Użytkownik posiada wgląd w informacje o aktualnym karnecie, formie płatności, stanie portfela oraz o historii jego doładowań i transakcji, pojawia się także informacja o terminie płatności za karnet. Klubowicz ma pełną informację o swoim członkostwie, w przejrzysty sposób widzi historię swoich umów, zakupów i zajęć oraz otrzymane punkty bonusowe. Jeśli chcesz, może pojawić się tutaj możliwość samodzielnego zawieszenia lub zamrożenia karnetu przez klubowicza.

Kup prezent

To dodatkowe narzędzie, które wesprze sprzedaż w Twoim klubie. Voucher na wejścia do klubu fitness można kupić w Strefie klienta. Klubowicz, nie wychodząc z domu, wybiera produkt oraz dogodną formę płatności. To łatwy i szybki sposób na sprawienie prezentów na różne okazje!

Kalendarz zajęć

Korzystając na co dzień z urządzeń mobilnych, przyzwyczailiśmy się, że wykonują za nas część pracy lub przypominają o nadchodzących wydarzeniach. Kalendarz jest zintegrowany z automatyzacją w eFitness, dzięki czemu system może wysyłać spersonalizowane przypomnienia do zapisanych na zajęcia. Przypomnij klientom o treningu do wykonania. Kontakt w postaci automatycznych powiadomień do klubowiczów to lepsza frekwencja na zajęciach!

To tu najczęściej trafia osoba zainteresowana ofertą, jeśli chce bliżej poznać profil działalności klubu. Duża część osób zaczynających przygodę z fitnessem w pierwszej kolejności skupia swoją uwagę na zajęciach grupowych. Łatwy dostęp do grafiku zajęć oraz przedstawienie oferty w atrakcyjny i jasny sposób są kluczowe, żeby przekonać ich do Twojego klubu.

Kalendarz zajęć dostępny jest przed kupnem pierwszego karnetu i zalogowaniem do Strefy. Możesz umieścić tu opis zajęć rozbudowany o zdjęcie instruktora, informacje o nim, a także liczbę dostępnych miejsc. Możliwe jest wygodne wyszukiwanie zajęć w Kalendarzu po typie treningu lub prowadzącym. Filtrowanie zajęć nie tylko w ramach jednego klubu, ale całej sieci, to kolejne udogodnienie, które realnie wpływa na doświadczenie klubowicza korzystającego ze Strefy.

To, na czym najbardziej zależy klubowiczom, to oczywiście rezerwacja miejsca na zajęciach. Łatwy i szybki sposób rezerwacji to podstawa. Większość dostępnych na rynku systemów do zarządzania klubem fitness ma grafik zajęć. Jednak Twój grafik będzie o wiele bardziej funkcjonalny, jeśli znajdzie się w nim opcja zapisu na listę rezerwową, a użytkownik będzie dostawał powiadomienia, na którym miejscu w kolejce aktualnie się znajduje. Te z pozoru małe rzeczy, mają wpływ na ogólny wizerunek Twojego klubu i doświadczenia użytkownika!

Aktualności

Kolejny ważny element Twojej Strefy klienta. Mogą znaleźć się tutaj informacje dotyczące zarówno okresowych promocji, klubowych wydarzeń, jak i powiadomienia o zmianach godzin otwarcia. To także dobre miejsce na powiadomienie klubowiczów o tym, że dziś każdy, kto przyjdzie do klubu, otrzyma kawę gratis lub shake’a. Tutaj możesz także umieszczać porady o charakterze lifestylowym, rozbudowane opisy nowowprowadzanych zajęć i wiele innych! Regularnie dodawane wpisy sprawią, że klubowicze chętnie będą tu zaglądać!

Moje treningi

Jak zaktywizować klubowiczów? Wykorzystaj tę opcję, by polepszyć retencję w klubie i zwiększyć zaangażowanie ćwiczących. Użytkownik może wprowadzać tu swoje pomiary, śledzić wyniki na wykresach. Trener personalny może tworzyć plany i cele treningowe, a Strefa klienta jest dodatkowym narzędziem, które wpłynie na lepszą komunikację!

Dodatkowo, jeśli Twój klub korzysta z opcji Grywalizacji, użytkownik może sprawdzać w Strefie klienta swoje postępy ćwiczeniowe, podjęte wyzwania lub wyszukiwać nowe, do których chce dołączyć. To świetne narzędzie do poprawy motywacji i częstszych wizyt w klubie!

Strefa klienta eFitness to usługa dostępna z systemem i w pełni integralna z mobilną aplikacją. Dzięki konfiguracji Strefy możliwe jest uspójnienie wyglądu zgodnie z identyfikacją wizualną Twojej marki. Nieograniczony dostęp, wygoda i bezpieczeństwo korzystania ze Strefy, to intuicyjne rozwiązanie dla Twoich klubowiczów! Możesz wykorzystać narzędzie do działań marketingowych i tworzenia bezpłatnych komunikatów. To ułatwienie nie tylko dla klubowiczów, ale także usprawnienie pracy klubu. Wykorzystaj potencjał Strefy klienta, by zwiększyć sprzedaż w Twoim klubie fitness!

Artykuł sponsorowany

Zobacz także: