Z wizytą w …36 minut PoleczkiGYM

Rozmowa z Agnieszką Grzybowską, właścicielką klubu 36 minut PoleczkiGYM

Do klubu 36minut PoleczkiGym trafiliśmy z polecenia. To miejsce cieszące się dobrą opinią i interesującym designem. Na rozmowę z nami skusiła się właścicielka klubu, która z pasją i pełnym zaangażowaniem opowiedziała nam o historii tego charakterystycznego miejsca, wyjaśniła na czym polega inteligentny trening w 36 minut oraz opowiedziała nam o kadrze trenerskiej, którą zasilają fizjoterapeuci.

Klub 36minut PoleczkiGym cieszy się dobrą opinią, dotarłam do Was, dzięki pochlebnym opiniom. Jaka jest Wasza misja? Czym się wyróżniacie spośród systematycznie powiększającej się konkurencji?

Pani Magdo, miło mi to słyszeć. To ciężko wypracowana dobra opinia. Każdego dnia staramy się zmieniać i dostosowywać do potrzeb naszych Klubowiczów, organizując dodatkowe zajęcia, tj. stretching, fitball, wspólny bieg w The Color Run oraz wciąż doposażamy się w nowe, drobne sprzęty treningowe i zasilamy fitbar w zdrowe produkty spożywcze, które pomagają naszym Klubowiczom w realizacji ich celów treningowych. Choć konkurencja na rynku fitness jest bardzo duża, my już wiemy, że trening 36minut to coś znacznie więcej niż po prostu „trening”. Dzięki Klubowiczom, którzy są z nami coraz dłużej lub nawet od początku, wiemy że staliśmy się dla Nich stylem życia, lub przynajmniej jego częścią. U nas nawiązują się świetne relacje między trenerami a Klientami, często przeradzające się w przyjaźnie. Nasz klub jest kameralny i przyjazny zarówno dla młodej mamy, jaki i dla małżeństw czy seniorów. Każdy Klubowicz jest prowadzony indywidualnie i trening dostosowywany jest do jego potrzeb i celów jakie chce uzyskać, a pomagają w tym cyklicznie przeprowadzane analizy składu ciała.

Pani Agnieszko, proszę o przybliżenie historii klubu 36minut Poleczki Gym?

Nasz klub został otwarty 17.02.2016 roku, obchodziliśmy niedawno drugie urodziny. Sam pomysł otwarcia klubu z fantastycznymi urządzeniami MILON narodził się na targach fitness. Mój mąż, gdy zobaczył formułę treningu 36minut, był nią po prostu oczarowany. Po jego powrocie zachwytom nie było końca, wiedziałam już, że nie odpuści i będzie dążył do otwarcia klubu, który będzie bazował na tym treningu.

Czym jest MILON i na czym polega forma treningu proponowana przez klub?

System składa się z 12 urządzeń ustawionych w kręgu. 36 minut to czas na zrealizowanie 2 pełnych cykli treningowych pod bacznym okiem fizjoterapeuty. Dzięki szybkim, intensywnym ćwiczeniom interwałowym, które wywołują tak zwany efekt „after burning”, jeszcze długo po treningu spalane są w naszych organizmach kalorie. Trening odbywa się na bardzo nowoczesnym sprzęcie, a inteligentne urządzenia dopasowują się do naszych możliwości. Oznacza to, że przez cały czas dajemy z siebie 100%, ponieważ urządzenia analizują dynamikę naszego ruchu, by trener mógł wciąż zwiększać obciążenia. Kolejną zaletą tego treningu jest wysokie bezpieczeństwo. Już same urządzenia są wyjątkowo bezpieczne, a opieka trenera-fizjoterapeuty potęguje tę cechę. To bardzo przemyślana koncepcja do samego końca.

Kadra 36minut Poleczki Gym jest zasilona przez trenerów-fizjoterapeutów. Co jest ważne z Pani punktu widzenia przy rekrutacji trenerów? Jakie certyfikaty i szkolenia są niezbędne dla trenerów EMS, którzy decydują się na pracę w zawodzie?

Zgadza się, trenerami są fizjoterapeuci. 

No właśnie… dlaczego w ogóle fizjoterapeuci, a nie trenerzy?

Już podczas pierwszej wizyty – treningu wprowadzającego, dokonują badania i oceniają możliwości wysiłkowe trenującego oraz dopasują obciążenia i ustawienia urządzeń Milon, tak aby były maksymalnie bezpieczne. Dalej, wciąż kontrolują postępy treningowe, obejmują opieką, a także uświadamiają ludzi w temacie zdrowego trybu życia, ruchu, diety oraz motywują do regularnych treningów. Ponadto nasi trenerzy-fizjoterapeuci prowadzą comiesięczne konsultacje z cykliczną analizą składu ciała. Zapewniają wypracowanie prawidłowej formy wykonywania ćwiczeń na urządzeniach dostępnych w naszym klubie, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych kontuzji.

Z dwojgiem z nich jesteśmy związani od samego początku istnienia klubu, to Kasia i Łukasz. Poza tym, że są świetnymi fizjoterapeutami o magicznych dłoniach (przytakną Ci, którzy korzystają z masażu w naszym klubie :-)), wyróżnia ich miłe, przyjemne usposobienie, radość i pogoda ducha, chęć niesienia pomocy nawet w szczególnych, trudnych przypadkach oraz ciągłe udoskonalanie się poprzez poszerzanie wiadomości na temat zdrowego sposobu życia. Tak jak Pani zauważyła są również trenerami EMS. Ubiegłego lata poszerzyliśmy swoją ofertę o te treningi. Przeszliśmy odpowiednie szkolenia z zakresu obsługi bezprzewodowego sprzętu AQ8. Z uwagi na to, że u nas są one prowadzone przez fizjoterapeutów, są jeszcze bezpieczniejsze.

Jak oceniłaby Pani rozwój świadomości na polskim rynku, takich form treningowych, jak chociażby EMS czy trening w 36 minut? Czy uważa Pani, że jesteśmy gotowi na tego typu rozwiązania?

Jak najbardziej jesteśmy gotowi! W codziennym szybkim życiu w jakim uczestniczymy widzę wyłącznie szybkie, nowatorskie i ogólnorozwojowe treningi. Zarówno trening 36minut na urządzeniach Milon, jak i trening EMS właśnie takie są. Mamy coraz więcej codziennych obowiązków, a dnia nie przybywa…Mało kto może sobie pozwolić czasowo na 2-4 godzinny trening na klasycznej siłowni. To samo możemy zrobić dla siebie, swojego zdrowia, kondycji i urody w szybszy sposób, wykonując, np. 3 razy w tygodniu trening 36minut lub 2 razy w tygodniu 30 minutowy trening personalny EMS z fizjoterapeutą. Ogólna świadomość trenowania, ruchu, zdrowego życia, bardzo szybko rośnie, co widać po wciąż nowo-otwierających się różnego rodzaju placówkach sportowych. To bardzo dobrze. Treningi EMS, choć dość nowe na polskim rynku, są coraz bardziej znane i doceniane.

Po jakim czasie inwestycja studio treningowe zwraca się?

Jeszcze niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że uzależnione jest to w dużej mierze od lokalizacji oraz od rodzaju, klasy i ilości zakupionego sprzętu. 

Dziękuję za rozmowę,

Magdalena Szmidt

Zobacz także: