Rozmowa z Przemysławem Kowalewskim, Prezesem Stowarzyszenia zarządzającym Professional Fitness Center & Functional Strength w Szczecinie

Klub Professional Fitness Center & Functional Strength zlokalizowany w centrum Szczecina to miejsce dedykowane zawodnikom oraz wyczynowcom. Wielość oraz różnorodność dostępnych urządzeń gwarantuje Klubowiczom sporo możliwości do rozwoju w preferowanych dziedzinach sportu. W rozmowie z Przemysławem Kowalewskim, Prezesem Stowarzyszenia zarządzającym Professional Fitness Center & Functional Strength w Szczecinie, w kilku słowach… o historii klubu oraz o tym, co jest wizytówką danego miejsca… czy jest to sprzęt, atmosfera, zajęcia fitness czy może wartościowa kadra. No właśnie… jak to jest w  Professional Fitness Center & Functional Strength?

Klub Professional Fitness Center & Functional Strength powstał w 2014 roku. Panie Przemysławie, proszę o przybliżenie historii. Od czego się zaczęło? Co skłoniło Państwa, jako Stowarzyszenie do startu z biznesem fitness?

Klubem zarządza od początku stowarzyszenie założone przez sporą grupę osób z pasją sportową,  proekologiczną oraz żywieniową i dietetyczną. Od wielu lat, od początku powstania Stowarzyszenia specjalizowaliśmy się w wymienionych wyżej gałęziach działalności, prowadziliśmy sklep z odżywkami i czystymi naturalnymi suplementami o walorach prozdrowotnych dla profesjonalistów i osób dbających o zdrowie. W między czasie, około 10 lat temu powstał pomysł, by realizując Program i cele Stowarzyszenia powołać profesjonalne centrum sportowe wyposażone w najlepszy dostępny sprzęt. W tym czasie członkowie Stowarzyszenia ćwiczyli w kilkunastu różnorodnych klubach sportowych i siłowniach. Kilka lat zajęło nam jednak gromadzenie funduszy w ramach Stowarzyszenia na zakup i wyposażenie sprzętu, bo jak wiadomo zakup najlepszego sprzętu i to w takiej ilości wymaga sporych nakładów. Cel stawialiśmy od początku ambitny być najlepiej wyposażonym klubem w profesjonalny sprzęt nie tylko w Szczecinie , czy na Pomorzu, ale również jednym z najlepiej wyposażonych tego typu klubów w Polsce.

Czym klub Professional Fitness Center & Functional Strength wyróżnia się spośród konkurencji?

Przede wszystkim założyliśmy, że w dzisiejszym świecie dla klienta liczy się oprócz ceny również czas, dlatego motto Professional Fitness Center & Functional Strength to YOUR BEST TIME YOUR FAVOURITE PLACE. Nigdy nie zamierzaliśmy konkurować z klubami sieciowymi, promocjami cenowymi, ale właśnie warunkami do profesjonalnego, nieskrępowanego (czasem i przestrzenią) treningiem z najlepszym możliwym sprzętem. Stąd, tak duża powierzchnia i wielość różnorodnych maszyn często powielonych 2-4krotnie. 2-3 dni temu gościliśmy wielu zawodowych trenerów i sportowców (w weekend odbywała się w Szczecinie duża impreza Dni Morza). Dla osób, które pierwszy raz nas odwiedziły, dużym zdziwieniem była  różnorodność oraz wielość proponowanego sprzętu. Mamy 12 różnych typów maszyn do prostowania i zginania nóg oraz 8 platform wypychających do trenowania mięśni czworogłowych uda i mięśni dwugłowych uda, jak również ponad 40 różnych kombinacyjnych maszyn do treningu mięśni pleców (często podwójnych) czy ponad 30 maszyn do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej. Dodatkowo, posiadamy 12 bram podwójnych, w tym 10 profesjonalnych różnorodnych w pełni zabudowanych modeli bram z Life Fitness, na których może ćwiczyć nawet 16 osób jednocześnie – tj. 8 stacji dwuosobowych w ramach jednej bramy. Obecnie przymierzamy się do podwojenia ilości maszyn Hammer Strength – tak by mieć ich najwięcej nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Wschodniej i Środkowej.

Sprzęt jest dla Was bardzo ważną wartością. Mam wrażenie, że to wręcz wizytówka Waszego klubu. Jakie jeszcze maszyny są u Was dostępne?

W części Professional Fitness mamy sporą ilość maszyn Life Fitness. Prym wiodą najbardziej profesjonalne urządzenia multifunkcyjne na świecie z serii Cable Motion i  MULTI-JUNGLE, z tego co nam wiadomo mamy prawdopodobnie ich najwięcej w Polsce, w tym łącznie 14 maszyn w pełni zabudowanych z tej serii tj.: 4  szt Cable Motion  MULTI-JUNGLE  (4 stacje) , 4  Cable Motion MULTI-JUNGLE podwójne (tzw. bramy zabudowane 5 i 8 stacji) , 2 bramy  Cable Motion – Cable Crossover , 4 bramy  Cable Motion  Dual Adjustable Pulley oraz wiele kolumn (Cable Column) co łącznie daje ponad 50 stacji. Dodatkowo mamy na stanie po kilka profesjonalnych RACKS LF oraz 3 mocno wytrzymałe i super ciężkie maszyny smith LF dodatkowo kilkadziesiąt maszyn pojedynczych z serii Signature Series (każda maszyna z katalogu na różne grupy mięśniowe min. razy 2 niektóre maszyny razy 4) i blisko 40 różnorodnych maszyn Cardio Life Fitness wszystko doposażone o ponad 30 różnorodnych ławek w tym profesjonalne ławki zawodnicze do wyciskania hantli czy sztangi. Natomiast w części Functional Strength mamy prawie wszystkie możliwe warianty katalogowe Hammer Strength, dzięki temu jako nieliczni posiadamy status Official Hammer Strength Training Center.

Co skłoniło Was do wyboru urządzeń marek Hammer Strength oraz Life Fitness?

Obsługując na co dzień zarówno sportowców wyczynowych, jak i najbardziej wymagających klientów, zawodników i trenerów należy zapewnić im najlepsze możliwe doświadczenia z treningu za pomocą najlepszego możliwego sprzętu. Według mnie od wielu lat są to wiodące na świecie marki.

Kim jest Wasza grupa docelowa? Czy do klubu, który posiada status Oficjalnego Ośrodka Treningowego Hammer Strength, przychodzą jedynie profesjonaliści szukający siłowni gwarantującej im trening na ogromnym obciążeniu? Czy ten profesjonalizm nie odstrasza trochę osób, które z siłownią nie miały jeszcze nic do czynienia?

Nasi Klienci doskonale wiedzą jaki jest cel ich wizyty w klubie.. Przede wszystkim to trening, a nie zrobienie sobie przysłowiowego „selfa”. Na pewno główną grupą są klienci wymagający, m.in. wyczynowcy, czyli tacy klienci, którzy znają się na sprzęcie i mają konkretne wymagania, co do treningu i wyposażenia. Z drugiej strony  3 piętro jest ulubionym miejscem do ćwiczeń dla członków naszego Stowarzyszenia i ich rodzin, jak również bardzo zapracowanych klientów biznesowych tzw. „białych kołnierzyków”, którzy bardzo cenią sobie czas i wybierają nasz klub, bo nie muszą czekać w kolejce na wolny sprzęt. U nas TO SPRZĘT CZEKA NA KLIENTA A NIE KLIENT CZEKA NA SPRZET, jak to ma miejsce u fitnessowej czy nawet crossowej konkurencji umieszczonej na obrzeżach miasta.

Jak Pan uważa, co jest wizytówką klubu? Sprzęt, atmosfera, zajęcia fitness czy kadra? Jak to jest w  Professional Fitness Center & Functional Strength na jakie kryteria stawiacie najmocniej?

Z moich obserwacji wynika, że często polskie kluby sieciowe stawiają na rozbudowane grafiki zajęć i na lokalizację w centrach handlowych, by pozyskać wszystkich możliwych klientów. Sieciówki wchodzące na polski rynek stawiają na niską cenę i kolorowy „mcdonaldowy wygląd”, zachęcający do podpisania wieloletniej umowy, bez sprecyzowania swojej grupy docelowej. My w przeciwieństwie do klubów sieciowych nie chcieliśmy ograniczać przestrzeni na sale fitness, poza tym nigdy zbyt mocno nie stawialiśmy na zajęcia zorganizowane. U nas, jeśli już prowadzimy treningi to wyłącznie w małych grupach 5-8 osobowych bardziej o charakterze personalnym niż grupowym, stawiając na dokładne i maksymalne skupienie się na każdym kliencie oferując mu bardzo specjalistyczne zajęcia w tym trening medyczny, funkcjonalny, profesjonalny streching czy Cross/weightlifting. Te elementy odróżniają nas. Referencje naszych Klientów, potwierdzają, że członkowie rzadko spotykają, tak dobrze wyposażone i z takim dużym zapleczem użytkowym centra sportowe. Potwierdzają to referencje naszych zadowolonych Klientów.

Dziękuję za rozmowę.

Magdalena Szmidt

TOP-GYM 100% zadowolonych klientów

 

Zobacz także: