Efektem wyboru określonego klubu fitness jest budowa swoistej relacji powstającej między jej członkami, a miejscem.

Pożądany charakter tej relacji przyjmuje długotrwałą formę przynoszącą korzyści, zarówno klientowi, jak i właścicielowi klubu fitness. Klient oczekuje, że klub zadba o niego obdarowując go atrakcyjnym planem lojalnościowym, specjalnymi ofertami dla stałych, wiernych klubowiczów, zaproszeniami na warsztaty oraz obozy przetrwania. W odpowiedzi klient odwdzięcza się częstą obecnością, wizytami z przyjaciółmi, wydawaniem dodatkowych pieniędzy na korzystanie z baru, osobistego trenera oraz z masaży.

W każdym związku, relacji międzyludzkiej niezbędna jest rozmowa. Dzielenie się swoimi spostrzeżeniami to kluczowy aspekt. Zawsze chcemy mówić, co nam się podoba lub nie i oczekujemy, że nasze pomysły zostaną wcielone w życie. Należy bezustannie pracować nad utrzymywaniem idealnego związku, stale poprawiać i szukać nowych sposobów na utrzymanie dobrych relacji. Pamiętajmy o tym, że członkowie siłowni przychodzą do klubu nie tylko w celach treningowych. Jest to część ich stylu życia, sposobu wyrażania siebie, miejsce do budowania relacji z innymi i stworzenia pewnego rodzaju grupy skupiającej się w tym konkretnym miejscu.

Media społecznościowe – organizuj konkursy

Aktualnie media społecznościowe są głównym kanałem komunikacji międzyludzkiej, idealnym narzędziem do wzmocnienia relacji powstającej pomiędzy klubem, a jego członkami oraz przeniesienia jej na inny poziom.  Dowiedz się z jakich mediów społecznościowych korzystają twoi klienci. Nie warto poruszać wszystkich, należy skupić się na tych, które mogą przynieść największe korzyści, a gwarantuję, że odzew będzie najskuteczniejszy. Pamiętaj, odpowiedni materiał do publikacji to podstawa, bez którego twoje profile nie zyskają zainteresowania.

Jeżeli dysponujesz wartościowymi materiałami oraz ustaliłeś harmonogram ukazywanych treści, zastanów się nad najskuteczniejszym sposobem zaangażowania swoich klientów do aktywności na wybranej platformie. Pamiętaj, że pomysłów może pojawić się wiele, ale grunt to wybrać te najlepsze, podążając w myśl zasady „im prościej tym lepiej”. Ciekawym pomysłem może okazać się próba zaangażowania klientów w wykonywanie zdjęć w Twoim klubie, meldowania się oraz dodawania ‘hashtag’ów’ zawierających, np. nazwę klubu, lub najnowszego elementu oferty. Pod koniec każdego tygodnia lub miesiąca nagradzaj jednego z autorów. Publikowanie zdjęć z Twojego klubu gwarantuje darmową reklamę, a upominek może dodatkowo wzmocnić więź powstającą między klientem, a Twoim klubem.

Organizując warsztaty lub obozy przetrwania w formie wydarzenia w mediach społecznościowych, warto zwrócić uwagę, aby Klienci mogli zostać jego obserwatorami. Tym sposobem możesz dzielić się ważnymi informacjami, dawać wskazówki i angażować swoich klientów przypominając, im o nadchodzącym wydarzeniu. Dla dłuższych wydarzeń, tj. kursy sugerowane jest stworzenie zamkniętej grupy, w której masz możliwość umieszczania materiałów, zadawania pytań, otrzymywania informacji zwrotnych, wymieniania spostrzeżeń. Zapoznaj się z działalnością swojej konkurencji i włącz wzmożoną czujność – nowe trendy pojawiają się bardzo szybko , a Ty powinieneś podążać wraz z nimi, aby osiągnąć sukces.

Aplikacje na telefon – buduj więzi z klubowiczami

Kolejnym interesującym narzędziem wykorzystanym do skutecznego angażowania klientów i próby wypracowania wartościowej relacji są aplikacje na telefon, ciekawe rozwiązanie oferuje firma PerfectGym. Ogromną zaletą jest ich wysoka funkcjonalność, cechująca się ciekawymi możliwościami, tj. możliwość umieszczenia grafiku zajęć, czy możliwość zapisu na ulubiony trening. Atrakcyjność polega również na sposobności sprawdzenia obecnych klubowiczów. Bez wątpienia jest to wyjątkowy sposób na budowanie więzi oraz motywacji do treningu.

www.perfectgym.com