fot. Dawid Koper

Zagraniczne marki na polskim rynku

Polska na celowniku…

Jak wynika z prognoz przygotowanych na podstawie V edycji raportu „European Health & Fitness Market Report 2018” przedstawionego przez Deloitte, polski rynek rośnie i rósł będzie. Niewątpliwie nasz potencjał jest dostrzegany przez zagraniczne marki, które coraz baczniej przyglądają się korzyściom z niego płynącym. To atrakcyjne miejsce nie tylko dla wielkich międzynarodowych sieci, ale również dla zagranicznych firm, które poszukują kolejnych kanałów dotarcia do nowych klientów.

Międzynarodowi gracze na polskim rynku

Dziś w Polsce działa już 2,5 tysiąca klubów fitness, w których ćwiczy ponad 2,8 mln osób… a mówi się, że jest to dopiero początek. Szacuje się, że za 5 lat, aż 4 miliony Polaków będą członkami klubów fitness. Już teraz zostawiamy tam sporo pieniędzy. W 2016 roku przychody klubów wyniosły ponad 3,8 mld złotych.

Międzynarodowe sieci coraz chętniej dostrzegają potencjał w rozwoju polskiego rynku i coraz chętnie decydują się na aktywny udział w nim. Sieć FIT/ONE, która dotychczas prężnie funkcjonowała jedynie na niemieckim i austriackim rynku, już wkrótce otwiera swój pierwszy klub w Polsce. To jeden z planowanych etapów operatora, niewątpliwie imponujący w swym wykonaniu, bowiem będzie to największy klub fitness w Polsce. – To pierwszy krok sieci FIT/ONE na polskim rynku, ale już teraz mogę powiedzieć, że będą kolejne. Szykujemy prawdziwą rewolucję w swym wykonaniu. Zamierzamy otworzyć 5-6 klubów w Polsce, wszystkie o powierzchni 5 tys. metrów kwadratowych. Polski rynek jest dla nas atrakcyjny, ponieważ z roku na rok coraz więcej osób stawia na fitness, zdrowe odżywianie, ale przede wszystkim na jakość świadczonych usług, czym sieć FIT/ONE mocno wyróżnia się. – powiedział Jose Martinez, Group Fitness Manager FIT/ONE.

Potencjał polskiego rynku zwraca uwagę zagranicy

Polski rynek staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem nie tylko dla wielkich międzynarodowych sieci, ale również dla producentów i dystrybutorów asortymentu sportowego. Zagraniczne marki dostrzegają potencjał w naszym rodzimym rynku i coraz pewniejszym krokiem zaczynają w niego inwestować. Z roku na rok ich udział obserwowany jest podczas event’ów branżowych.

Rosja, Hiszpania, Czechy, Holandia, Pakistan, Rumunia, Portugalia, Wielka Brytania, Niemcy, Węgry i Szwecja to tylko niektóre z państw, których asortyment prezentowany będzie na nadchodzącej wielkimi krokami V edycji największych targów w Europie Środkowo-Wschodniej FIWE – Trade Show, które odbędą sie w dniach 21-23 września 2018 r.

Z roku na rok zauważamy coraz większe zainteresowanie polskim rynkiem wśród zagranicznych firm. Najbardziej znane marki zaufały naszym targom, dostrzegając realne korzyści poprzez znalezienie partnera biznesowego, jak i wysoką sprzedaż podczas samych targów. Polska charakteryzuję się niskim wskaźnikiem penetracji rynku –  a co za tym idzie – dużym potencjałem. W ciągu najbliższych kilku lat liczba osób zainteresowanych fitnessem czy zdrowym stylem życia mocno wzrośnie. Obecność na polskim rynku to dla zagranicznej firmy coraz większa wartość. Standard życia Polaków wzrasta, a to pozwala im na inwestycje w zdrowie na wyższym poziomie. Polacy coraz więcej wydają na siłownię, odżywki, diety czy sportowe ubrania. – powiedziała Magda Witowska, International Sales Representative FIWE Trade Show.

– Po raz pierwszy pojawiają się takie marki jak Core Health&Fitness, IronMaxx Nutrition, Body Engieneers, EMS Ware, Justfit (ems), HoldStrong, marka Thaiger jako złoty sponsor zawodów BB. Zagraniczne marki chcą wystawiać się u nas, ponieważ doceniają niepodważalny potencjał polskiego rynku – dodaje Magda Witowska, International Sales Representative dodaje FIWE Trade Show.

Udział w targach branżowych zapewnia producentom i dystrybutorom sprzętu, akcesoriów, nowych technologii, a także odzieży sportowej i suplementów unikalne możliwości dotarcia do nowych klientów, skupione w jednym miejscu i w jednym czasie. To doskonała możliwość zwiększenia rozpoznawalności marki, zapoznania się z najnowszymi trendami, usługami oraz rozwiązaniami, które pozwolą znacząco wzmocnić biznes, osiągnąć założone cele oraz nawiązać wartościowe i inspirujące kontakty w branży.

Zobacz także: