Jakie korzyści otrzyma klub fitness wprowadzając je do grafiku?

Zmieniające się trendy w branży fitness to codzienność. Rozwój fitnessu postępuje bardzo szybko, dlatego aby utrzymać się na rynku należy odpowiadać na nowe zapotrzebowania i zaskakiwać wciąż nowymi pomysłami. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się zajęcia fitnessowe na linach bungee. Czy jest to chwilowy trend, czy może przełom na rynku? To pytanie kierujemy do zespołu Bungee Gym, jednego z pionierów na rynku Fitness Bungee w Polsce.

,,To chyba jeden z nielicznych treningów fitnessowych podczas którego kursanci nie patrzą na zegar, wręcz przeciwnie, nie chcą wychodzić z sali”

Skąd pomysł na Bungee Gym?

Pomysł pojawił się już jakiś czas temu, jako zespół doświadczonych sportowców interesujemy się wszystkimi nowinkami ze świata Fitnessu. Podróżując po świecie oraz przeglądając ofertę zajęć fitnessowych i tanecznych, w celu poszukiwania inspiracji i planując kolejne choreografie trafiliśmy na film z treningu na linach Bungee. Była to choreografia amerykańskiej grupy tanecznej na linach bungee. Pomysł niesamowicie nam się spodobał! Szukaliśmy dalej i dalej… i nie udało nam się znaleźć sprzętu Bungee odpowiadającego naszym oczekiwaniom. Postanowiliśmy stworzyć go sami!

Stworzyliście sprzęt od podstaw, czym zatem Bungee Gym różni się od innych ofert na rynku?

Przede wszystkim tworzyliśmy sprzęt dla siebie. Jesteśmy sportowcami i tancerzami z wieloletnim doświadczeniem, dlatego wiemy na co zwracać uwagę. Kładziemy nacisk na jakość, która ma najistotniejszy wpływ na bezpieczeństwo podczas wykonywanych ćwiczeń. Zwracamy też uwagę na elementy wizualne, tak aby spełniały oczekiwania klientów. Sprzęt Bungee Gym został wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów i przeszedł szereg testów. W tym momencie korzysta z niego wiele studiów fitness oraz indywidualnych klientów. Pozytywny feedback daje nam motywację do realizowania kolejnych planów, zarówno tych związanych z Bungee Gym jak i z pozostałymi produkowanymi przez nas produktami!

A czym właściwie jest trening Bungee Gym? Przecież te same ćwiczenia można wykonywać bez lin.

Nie wykonamy tych samych ćwiczeń bez lin. Zacznijmy od tego, czym jest cała filozofia treningu na linach bungee. Polega ona na maksymalnym zaangażowaniu jak największej ilości grup mięśniowych a w szczególności zaangażowanie gorsetu mięśniowego stabilizującego kręgosłup. Trening na linach bungee stanowi idealne rozwiązanie dla osób z nadwagą lub otyłych, ponieważ dzięki podwieszeniu na linie uzyskujemy odciążenie co w efekcie nie powoduje nacisku i odciąża stawy. Jest to bardzo istotna informacja dla osób, które mają problem z nadwagą i cierpia z powodu bólu stawów. Poza tym każde ćwiczenie wykonywane na linach wymaga stabilizacji całego ciała, dzięki czemu wzmacniamy wszystkie mięśnie głębokie, które nie są wzmacniane podczas zwykłego treningu. Nie zapominajmy również o możliwości latania, której nie zapewnią żadne inne treningi fitnessowe.

Podobno trening Bungee Gym jest również świetną zabawą?

Oczywiście, że tak! Oprócz wspomnianych korzyści zdrowotnych, trening przynosi wiele radości! Proszę sobie wyobrazić, że jest Pani po ciężkim dniu pracy. Jakimś cudem zmusiła się Pani do pójścia na trening, tym razem Fitness Bungee Gym. Nie ma pani siły na ciężkie ćwiczenia, skłony, podskoki, jednak od momentu podpięcia liny, czuje Pani odciążenie i zabezpieczenie. Decyduje się pani na pierwszy skok i przezwycięża swój strach. Lina podtrzymuje Pani ciężar więc nie ma obaw przed upadkiem. Słyszy Pani muzykę, zaczyna skakać wyżej, wykonywać ćwiczenia w rytm muzyki a nawet zaczyna latać! Podczas jednego treningu wzmacniamy mięśnie i spalamy kilkaset kalorii! A zbliżając się do końca zajęć chce Pani jeszcze więcej! To chyba jeden z nielicznych treningów fitnessowych podczas którego kursanci nie patrzą na zegar, wręcz przeciwnie, nie chcą wychodzić z sali. Wychodzą zmęczeni ale naładowani ogromną dawką endorfin.

Jakie obciążenie utrzyma sprzęt Bungee Gym?

W ofercie Bungee Gym znajdują się dwie liny, lina standard, która utrzyma ciężar do 70 kg i lina pro utrzymjąca ciężar powyżej 70 kg. Osoby z nadwagą nie muszą się zatem obawiać. Nasz sprzęt jest dostosowany do każdego.

Czy kluby Fitness muszą spełniać konkretne wymogi żeby wprowadzić Bungee Gym?

Tak, jednak nie są one problematyczne, ponieważ zdecydowana większość studiów Fitness posiada sale spełniające te kryteria. Dotyczą one sufitu, wysokości sali oraz odstępów pomiędzy ćwiczącymi na linach Bungee Gym oraz odległości od ścian i luster. Minimalna wysokość powinna wynosić minimum 2,5 metra. Do sufitu należy podczepić haki a minimalna odległość od siebie w lini bocznej oraz od ścian i luster – 1 metr oraz jedna osoba za drugą 2 metry. O wszystkich wymogach zawsze informujemy przed podjęciem współpracy.

Czy proponujecie też szkolenia, po zakupie sprzętu od Was?

Tak, trening Bungee Gym może prowadzić jedynie przeszkolona do tego osoba. Dlatego w naszej ofercie znajdują się również szkolenia instruktorskie. W trakcie jednego szkolenia przekazujemy wszystkie niezbędne informacje oraz wiedze praktyczną do poprowadzenia zajęć na linach Bungee Gym. Osoba przeszkolona otrzymuje materiały w formie elektronicznej oraz dostęp do grupy szkoleniowej.

A czy można zakupić sprzęt Bungee Gym do domu?

Tak! Jest to świetna wiadomość dla osób, które nie mogą skorzystać z oferty studiów Fitness, chociażby dlatego, że mieszkają zbyt daleko od jakiegokolwiek klubu Fitness oferującego zajęcia Bungee Gym. W naszej ofercie znajdują się zarówno sprzęty dla klubów, jak i do domu. Na naszej stronie www.bungeegym.pl znajduje się sklep online, dostępny w języku polskim i angielskim. Zamówienia dostarczamy zarówno na terenie Polski jak i za granicę. Do każdego sprzętu dołączamy instrukcję oraz zestaw przykładowych ćwiczeń, tak aby każdy początkujący mógł korzystać z Bungee Gym!

Co świadczy o tym, że nie jest to tylko chwilowy trend?

Nie nazwalibyśmy tego chwilowym trendem lecz przełomem na rynku Fitness. Zdrowy styl życia i treningi fitnessowe zyskują coraz większą popularność na całym świecie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie chodzi już tylko o wygląd ale przede wszystkim o zdrowie. Bungee Gym to nie tylko nowy trend i dobrze sprzedająca się reklama, ale trening, który wzmacnia wszystkie te mięśnie, które nie są używane podczas innych zwykłych zajęć. To także trening, podczas którego produkujemy ogromną dawkę endorfin. To połączenie sprawia, że Bungee Gym nie można zastąpić żadną inną formą. Poza tym trening na linach Bungee oferuje wiele innych możliwości. Już teraz mamy mnóstwo pomysłów na nowe zastosowanie lin Bungee Gym. Jesteśmy pewni, że zainteresowanie treningiem na linach Bungee będzie nieustannie wzrastać.

Jak zachęcilibyście wciąż niezdecydowane kluby do wprowadzenia Bungee Gym?
Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom fitness klubów i stworzyliśmy ofertę wypożyczenia sprzętu z instruktorem. Dzięki temu studio Fitness może sprawdzić czy oferta spodoba się klientom. Jedyne co musi posiadać to haki na sali, jak do trx lub kół cyrkowych.

Źródło: BungeeGym
Rozmawiała: Agnieszka Kania

Więcej informacji o firmie uzyskasz: http://bungeegym.pl/