źródło: materiały prasowe

Rola klubów fitness rośnie, tak samo świadomość społeczeństwa. Operatorzy chcąc wykorzystać ten moment wprowadzają do oferty zajęcia angażujące zarówno najmłodszych klientów jak i ich rodziców. Przykładem takiego działania jest sieć klubów David Lloyd Clubs.

David Lloyd Clubs uruchomił nowy program ukierunkowany na rodzinę w odpowiedzi na tendencję rodzin ćwiczących razem.

Rodzinne zajęcia HIIT, łączą mieszane sztuki walki z treningiem cardio oraz siłowym w bezpieczny i przyjazny dla dziecka sposób. Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od 8 lat. Rozpoczynają się rozgrzewką, po której następują dwa obwody w strefach treningowych, a na koniec część wyciszająca i relaksacyjna.

Uczestnicy spędzają trzy minuty w strefie, zanim przejdą do następnej, dwukrotnie pokonując cały obwód.

Rodziny biorące udział w programie mogą śledzić swój trening na interaktywnych ekranach za pomocą technologii MyZone, aby utrzymać zaangażowanie dzieci i dążyć do tego, by podczas każdej sesji dawać z siebie wszystko.

„Prowadzone przez doświadczonego trenera Blaze, nasze zajęcia Blaze Rebels wykorzystują lżejsze hantle i pozostałe obciążenia, aby zapewnić dzieciom poczucie wyzwania, jednocześnie nadal będąc w stanie ukończyć ćwiczenia” – powiedzieli przedstawiciele David Lloyd Clubs.

„Nasze specjalnie dobrane playlisty dają mnóstwo motywacji, a zajęcia Blaze Rebels po 35 minutach od początku do końca udowadniają, że nie musisz poświęcać godzin na ćwiczenia, aby w pełni odczuć ich korzyści”.

„HIIT jest znany z tego, że jest skutecznym sposobem na poprawę wytrzymałości organizmu — a czas spędzony z rodziną jest zawsze dodatkowym atutem. Sesje to także świetny sposób na zaszczepienie zamiłowania do ćwiczeń, tworzenie więzi dzięki wspólnym doświadczeniom i wspólne stawianie czoła nowym wyzwaniom”.