źródło: Property Design

Do 22 lipca wpływały oferty do Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radomiu (MOSiR), dotyczące przetargu na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Firma Betonox Contruction z Sopotu chce za realizację 82,2 mln zł, dając gwarancję na 3 lata. Niższą cenę – 67,5 mln zł i 5-letnią gwarancję – zaproponowało konsorcjum stołecznych firm Erekta Budownictwo i Interiors Karolina Pawlak.

“Mam nadzieję, że w połowie września podpiszemy umowę z wykonawcą, który dokończy budowę” – stwierdził Prezydent Radomia Radosław Witkowski. Zgodnie z planem wykonawca będzie miał na realizację zadania 12 miesięcy.

Zamówienie dotyczy dokończenia budowy hali sportowo-widowiskowej oraz stadionu piłkarskiego przy ulicy Struga w Radomiu. Z informacji MOSiR wynika, że hala jest wykonana w 85 proc., a stadion w 53 proc. W ramach tego samego zadania wybudowany ma być także układ komunikacyjny wokół Radomskiego Centrum Sportu.

Budowę obiektów sportowych w Radomiu przerwano w związku z problemami finansowymi jednego z wykonawców – radomskiej spółki ROSA-BUD. Wiosną MOSiR odstąpił od umowy z poprzednim wykonawcą.

Hala sportowo-widowiskowa w Radomiu ma być jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na Mazowszu. Ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom będzie w niej można prowadzić rozgrywki w wielu dyscyplinach, takich jak siatkówka, koszykówka czy piłka ręczna. Na widowni ma być 5 tys. miejsc siedzących, z czego minimum 3,5 tys. to miejsca stałe, a ok. 1,5 tys. to miejsca przygotowywane w zależności od rodzaju imprezy na trybunach przenośnych lub rozsuwanych. W okresie pomiędzy wydarzeniami sportowymi w hali mają być organizowane widowiska kulturalne, konferencje, wystawy i koncerty.

Stadion sportowy – w pierwszym etapie ma mieć co najmniej 5,5 tys. miejsc siedzących. Docelowo zaplanowane są cztery trybuny z 15 tys. miejsc. Murawa będzie podgrzewana, a cały obiekt zostanie wyposażony w system sztucznego oświetlenia.

Polecamy także:

Nad płockim Zalewem Sobótka powstanie centrum sportowo – rekreacyjne