źródło: KPRM

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu dotychczasowych obostrzeń o kolejne dni. Tym samym do 18 kwietnia na pewno nie możemy liczyć na odmrożenie branży fitness. Zamknięte pozostają siłownie i kluby fitness, a także dostęp do sportu na świeżym powietrzu.

Decyzją Ministra Zdrowia, dotychczasowy lockdown zostaje przedłużony co najmniej do 18 kwietnia. Czynnikami o tym decydującymi jest zajętość łóżek covidowych w szpitalach oraz łóżek respiratorowych. Tym samym na ten moment nie możemy liczyć na odmrożenie branży fitness. Siłownie i kluby fitness mogą świadczyć usługi tylko dla zawodowców. Nie skorzystamy także w najbliższym czasie ze sportu na świeżym powietrzu. zamknięcie siłowni

Minister przyznał także, że nie zawsze rząd kieruje się tymi samymi kryteriami i trudno określić jakie będą kryteria uwalniania gospodarki.

Zamknięcie siłowni i sportu na świeżym powietrzu do maja?

Minister Zdrowia został zapytany czy rząd rozpatruje możliwość otwarcia na majówkę sportu na świeżym powietrzu, kultury lub ogródków gastronomicznych, odpowiedział: “W pierwszej kolejności myślimy o przywracaniu edukacji. Ta perspektywa majówki jest jeszcze daleka, mamy 3 tygodnie do rozpoczęcia weekendu majowego. Myślę, że w przyszłym tygodniu, tak jak będziemy obserwowali zarówno sytuację w szpitalach, ale też jakie są konsekwencje okresu świątecznego dla przyrostu, bądź nie, kontynuacji spadku nowych zakażeń, to wtedy będziemy mogli się nieco przybliżać do tej sytuacji. Myślę, że zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób jak spędzaliśmy to 2 lata temu czy we wcześniejszych okresach, bo siłą rzeczy program szczepień jeszcze do okresu majowego nie zapewni nam takiego zabezpieczenia populacyjnego, więc trzeba się liczyć z tym, że w tym okresie majówki również będą obecne obostrzenia. O skali będziemy informowali w kolejnych tygodniach”.

Adam Niedzielski poinformował również podczas konferencji, że publikacja nowego rozporządzenia planowana jest na piątek. Obecne zarządzenie Prezesa Rady Ministrów znajduje się w dzienniku ustaw, tak samo nowelizacja dotycząca działalności klubów fitness.