Łukasz Dybich o marce Hammer Strength…

Łukasz Dybich, koordynator wizerunkowy Hammer Strength w rozmowie o popularyzowaniu urządzeń amerykańskiej marki na polskim rynku oraz o korzyściach wynikających z wyposażenia klubu w maszyny Hammer Strenhgt.

Łukaszu, jesteś odpowiedzialny za wizerunek marki Hammer Strength w Polsce. Na czym polegają Twoje działania w firmie TOP-GYM?

Firmę TOP – GYM znam jeszcze z czasów, gdy pracowałem przy projekcie otwarcia jednego z pierwszych Centrów Hammer Strength w Polsce, natomiast w samej marce zakochałem się od pierwszego treningu na maszynach Hammera.  Dziś pełnię funkcję koordynatora wizerunkowego marki Hammer Strength. Od prawie dwóch lat jestem odpowiedzialny za popularyzację tej marki w Polsce. Za pomocą wielu, starannie przemyślanych działań marketingowych, staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób i to nie tylko sportowców, by namówić ich do treningu na maszynach Hammer Strength, bo tylko w ten sposób będą mogli docenić walory tych wyjątkowych urządzeń. Razem z zespołem, który tworzą obecnie Michał Roch, ja a także nasi ambasadorzy: mistrz świata w kulturystyce Szymon Łada oraz trener personalny i trenujący street workout Łukasz Kowalik działamy nie tylko w mediach społecznościowych, ale także jesteśmy obecni na największych eventach targowych oraz pojawiamy się też w Oficjalnych Ośrodkach Treningowych Hammer Strength Polska.

Kiedy powstała marka Hammer Strength? Od kiedy urządzenia dostępne są w Polsce?

Dokładnie w kwietniu 1989 roku ruszyła produkcja maszyn Hammer Strength, za którą odpowiedzialny był Gary Jones, człowiek z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży fitness. Obecnie Hammer Strength posiada 25 patentów na innowacyjne funkcje oraz ponad 60 maszyn w swojej ofercie. W Polsce jesteśmy od września 2009 roku jako wyłączny i oficjalny dystrybutor marki. Marka Hammer Strength to nie tylko maszyny siłowe: stosowe i Plate-Loaded, ale także ławki, akcesoria oraz oczywiście rozwiązania do treningu funkcjonalnego w postaci najróżniejszych klatek typu Rack, oraz całych konstrukcji, które można dowolnie konfigurować. Do nowości dołączyła brama Hammer Strength  HD AthleticBridge.

Co wyróżnia sprzęt Hammer Strength?

Przede wszystkim cechą wyróżniającą jest konstrukcja oparta na biomechanice, odzwierciedlająca naturalny ruch mięśni. Maszyny te mają na celu zbudowanie siły funkcjonalnej poprzez połączenie jednostronnego ruchu z zbiegającymi się lub rozbieżnymi łukami co sprawia, że opór każdej kończyny jest niezależny. Różnorodność maszyn i urządzeń Hammer Strength stwarza warunki do trenowania obecnie bardzo popularnych dyscyplin jakimi są crossfit i street workout. Pamiętajmy także o tym, że czołowe drużyny świata w ligach NBA, NFL czy NHL trenują właśnie na Hammer Strength.

W jaki sposób można uzyskać status Oficjalnego Centrum Treningowego Hammer Strength?

W chwili obecnej by dołączyć do elitarnego grona i otrzymać status OHSTC ( Official Hammer Strength Training Center) trzeba wyposażyć klub w minimum 15 maszyn. W praktyce wygląda to tak, że  kluby dedykują specjalną strefę HS dla swoich klientów i zazwyczaj wyposażają je w większą liczbę urządzeń niż ta minimalna.

Jakie koszty wiążą się z uzyskaniem tego tytułu?

Kosztów z uzyskaniem tytułu nie ma żadnych, natomiast sam zakup maszyn ograniczony jest tylko wyobraźnią projektanta oraz powierzchnią, na której ma być przygotowana strefa z urządzeniami Hammer Strength.

Jakie korzyści Inwestor może uzyskać, dzięki posiadaniu tytułu Oficjalnego Centrum Treningowego Hammer Strength?

Klub ze strefą Hammer Strength otrzymuje certyfikat OHSTC oraz jest wpisany na międzynarodową listę Centrów Hammer Strength, ale przede wszystkim zyskuje nieocenioną radość i poczucie spełnienia klubowiczów po zakończonym treningu. Hammer Strength to marka nr 1 w profesjonalnym treningu siłowym i to jest bezsprzeczny fakt. Obecnie jest tak, że pasjonaci treningu siłowego, potrafią jechać specjalnie z jednego krańca miasta na drugi, byleby tylko trenować konkretnie na tych maszynach, a nawet pokonują kilkadziesiąt kilometrów – takie informacje przekazują nam ośrodki Hammera w mniejszych miejscowościach. Myślę, że tej marki wśród wyczynowych sportowców specjalnie reklamować nie trzeba, najciekawsze w niej jest to, że z jej walorów mogą równie dobrze korzystać osoby zaawansowane, jak początkujące. Często Hammer Strength działa jak magnes na klubowiczów i nie mówimy tylko o amatorach treningu siłowego, ale np. o osobach trenujących sporty walki. Uważam, że przynależność do wielkiej sportowej rodziny Hammer Strength to wielki prestiż i wyróżnienie.

Ile jest obecnie OHSTC oraz jakie są dalsze plany na powiększenie tej listy?

Na chwilę obecną jest otwartych dwadzieścia OHSTC, ale zainteresowanie marką jest na tyle duże, że to nie koniec inwestycji.  Widać, że rynek fitness w Polsce wciąż się rozwija, a zapotrzebowanie na markę wciąż rośnie. Ludzie chcą trenować na najlepszym sprzęcie, a Hammer Strength jest nr 1.

W którym regionie Polski obserwujecie największe zainteresowanie marką? Jak myśli Pan dlaczego?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, który rejon Polski cieszy się największym zainteresowaniem, ogólnie mogę stwierdzić, że marka HS cieszy się sporym zainteresowaniem i uznaniem osób, które miały już okazję odbyć trening na naszych maszynach. Często spotykam się z pytaniem przy okazji wizyt w różnych klubach, które jeszcze nie posiadają strefy Hammer Strength, „kiedy zamierzamy otworzyć taką strefę/klub w najbliższej lokalizacji?”, ale to już pytanie nie do mnie a do przyszłych inwestorów, których zapraszamy najpierw na trening, a później na spotkanie biznesowe przy kawie…

Dziękuję za rozmowę.

Magdalena Szmidt