źródło: www.healthclubmanagement.co.uk

Organ niemieckiego sektora fitness, Deutscher Industrieverband für Fitness und Gesundheit (DIFG), opublikował szczegółową instrukcję, dotyczącą ponownego otwarcia krajowych klubów fitness.

We współpracy z dwoma wiodącymi uniwersytetami, DIFG opracowało pięciopunktowy „potwierdzony naukowo” plan, który określa środki niezbędne do bezpiecznego, ponownego otwarcia obiektów fitness w środowisku, w którym COVID-19 mógłby być nadal obecny.

Po opublikowaniu planu, DIFG wezwała rząd federalny do umieszczenia ponownego otwarcia obiektów fitness na czele swoich działań, w procesie odmrażania tamtejszej gospodarki.

Aby wzmocnić przekaz, DIFG zorganizowało głośną kampanię reklamową – pod hasłem „Gesundheit Braucht Fitness” (zdrowie potrzebuje sprawności fizycznej), która została opublikowana wielu wiodących mediach.

Kampania przedstawia korzyści płynące z aktywności fizycznej dla zdrowia, a także wskazuje negatywne skutki braku ćwiczeń na stan fizyczny i psychiczny – od cukrzycy i depresji, po problemy sercowo-naczyniowe.

DIFG uruchomiło także dedykowaną stronę internetową do wspierania kampanii.

Pięć punktów planu działania, opracowanych przez Uniwersytet Techniczny w Monachium i Uniwersytet Nauk Stosowanych w Düsseldorfie, to:

1.Szkolenie pracowników

Jest to kompleksowy program nauczania dla wszystkich pracowników fitness, aby upewnić się, że osoby te są świadome możliwych dróg infekcji i prawidłowych procedur dezynfekcji, a także są w stanie zidentyfikować osoby najbardziej narażone na zakażenie.

Operatorzy siłowni i właściciele klubów powinni również codziennie współpracować z lokalnymi organizacjami zdrowia, aby być na bieżąco z najnowszymi danymi o pandemii, takimi jak monitorowanie liczby przypadków COVID-19 w ich okolicy.

2.Kampania informacyjna skierowana do klubowiczów

Działania mające na celu zapewnienie, że ich kluby i sale ćwiczeń są bezpieczne. Operatorzy muszą informować członków o środkach i działaniach podejmowanych na ich siłowniach, aby zminimalizować ryzyko infekcji.

3.Dostosowanie siłowni

Wszystkie kluby muszą podjąć skuteczne i dokładne środki, w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia drogą “kropelkową”.

4.Ochrona największych grup ryzyka

Należy wprowadzić specjalne środki ochronne dla osób najbardziej narażonych na COVID-19. Członków z grupy podwyższonego ryzyka, należy również wyraźnie informować o środkach zapewniających bezpieczeństwo.

5.Zaplanowanie szybkiej reakcji w przypadku infekcji

Istotnym jest wprowadzenie kompleksowych procedur, aby obiekt mógł szybko zareagować w przypadku każdego członka, wykazującego objawy COVID-19 lub w przypadku pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Komentując plan i kampanię, Ralph Scholz, przewodniczący DIFG, powiedział: „Przemysł fitness wniósł cenny wkład w utrzymanie populacji w zdrowiu, podczas wybuchu COVID-19, między innymi poprzez różnorodność ofert zajęć online oraz szkolenia i coaching, dostarczone przez operatorów. Zajęcia te stały się niezwykle popularne, generując miliony wyświetleń. To pokazuje, że społeczeństwo uważa fitness za istotną kwestię.
Jednak fitness online nie zastępuje treningu dostępnego na siłowniach, klubach i studiach, a my chcemy ponownie stworzyć przestrzeń dla naszych członków, z zachowaniem wszystkich przepisów bezpieczeństwa”.

Polecamy także:

Ogromna inwestycja na londyńskiej mapie fitness i wellness