Zarządzaj klubem fitness systemowo

Rozwój branży fitness trwa. W 2016 roku przychody klubów fitness w Polsce wyniosły 3,68 mld zł, a liczba członków 2,84 mln osób. Do 2022 przewidywany jest wzrost o ok.30%, czyli prawie 4 miliony klubowiczów. Polski wskaźnik penetracji (liczba członków do wielkości populacji) wynosi 7,4% a udział w przychodach na rynku europejskim to zaledwie 3%. Oznacza to, że perspektywy dla właścicieli klubów, inwestorów, producentów wyposażenia fitnessowego, jak i dostawców systemu do zarządzania są ogromne.

Kluby otwierają się w bardzo szybkim tempie, co tylko potwierdza ogromny potencjał rynku. Atmosfera ogólnokrajowego trendu bycia fit pozytywnie wpływa na obroty klubów fitness. W okresach szybkiego wzrostu tym bardziej ważne jest, by działać systemowo od samego początku. Fakt. że możliwość penetracji rynku jest większa niż kiedykolwiek, nie oznacza że każdy klub fitness przeżyje kolejne lata na rynku. Przetrwają Ci, którym uda się zebrać najwięcej lojalnych klubowiczów. Jak tego dokonać?

  1. Działaj konsekwentnie od samego początku. Stwórz transparentne procedury i procesy dla siebie i pracowników.
  2. Oferuj to, co chce klient. Zadbaj o to, by zawsze być na bieżąco nie tylko z trendami ale realnymi potrzebami klienta.
  3. Kontroluj finanse od pierwszego dnia działalności klubu. Sprawdzaj czym spowodowane są odchylenia, znajdź powód i adaptuj strategię do zmieniającej się rzeczywistości.

Żyjemy w czasach, w których technologia wspiera nas na każdym kroku. Podobnie dzieje się w różnych branżach, także w branży fitness. Chcemy działać sprawniej, efektywniej i skalować z rozsądkiem. Samodzielna zarządzanie z pomocą excela nie jest już wystarczająca. Nieocenionym wsparciem stają się systemy do zarządzania klubem fitness.

Dlaczego warto zarządzać z pomocą systemu?

  1. Od samego początku masz pod kontrolą wszystkie obszary klubu: członkostwa, finanse, pracowników, sprzedaż i marketing.
  2. Interaktywne raporty i statystyki wskazują Ci najpopularniejsze aktywności klubu. Dzięki automatycznej komunikacji jesteś w stanie być na bieżąco z potrzebami klientów i wysyłać im spersonalizowane oferty i informacje, zgodne z ich preferencjami.
  3. Wszystkie dane klubowiczów, statusy płatności, raporty sprzedaży i wpływów masz w jednym miejscu. Jesteś w stanie wyfiltrować wszystkie potrzebne dane finansowe w kilka chwil, oszczędzając czas na inne zadania.

Systemowe zarządzanie klubem nie oznacza tylko konsekwentną kontrole właścicieli i osób zarządzających ale także wspieranie się narzędziami, które ułatwiają i usprawniają tę kontrolę.

Odwiedź stronę Perfect Gym, by zobaczyć w jaki sposób możesz pomóc swojemu biznesowi w tym kluczowym okresie rozwoju branży fitness.

 

Artykuł sponsorowany