źródło: artykuł partnerski

Weź udział w międzyklubowych zawodach sportowych SkillX challenge organizowanych przez Technogym. Zgłoś swój klub i walcz o atrakcyjną nagrodę główną od Technogym.

W odpowiedzi na aktualną sytuację w branży fitness i fakt, iż wiele klubów funkcjonuje w oparciu o organizację zawodów sportowych, marka Technogym przygotowała propozycję: SkillX Challenge.

SkillX Challenge to zorganizowane zawody sportowe organizowane w klubach fitness w okresie od 2 listopada 2020 r. do 14.04.2021 r. 

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział?

  • zgłosić chęć udziału poprzez formularz na stronie: https://technogympolska.pl/skill-x/,
  • stworzyć strefę SkillX w swoim klubie we współpracy z Technogym,
  • w okresie od 2.11.2020 r. do 14.04.2021 r. organizować w swoim klubie regularne treningi SkillX i walczyć o nagrodę główną,
  • każdy klub może dodatkowo zachęcić swoich klubowiczów do aktywności, organizując w tym czasie zawody w liczbie spalonych kalorii lub liczbie MOVES, bazując na aplikacji MyWellness.

Klub, który w okresie trwania akcji przeprowadzi najwięcej zajęć SkillX, otrzyma nagrodę główną od Technogym: urządzenie SKILLMILL – bieżnię napędzaną siłą mięśni człowieka.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z organizatorem:

technogym@itpsa.pl

+48 781 212 321

Co wyróżnia SkillX?

Ukierunkowanie treningu na rozwój umiejętności – SkillX bazuje na stworzonej przez Technogym metodologii SkillAthletic Training, która skupia się na rozwoju czterech podstawowych cech: Siła, Szybkość, Zwinność i Wytrzymałość. Jak udowodniono naukowo, metodologia SkillAthletic zwiększa możliwości fizyczne trenującego i pozwala na wszechstronny rozwój potencjału sportowego.

Bogata biblioteka gotowych programów treningowych – SkillX wyposaża klub fitness we wszystko, co niezbędne do prowadzenia treningu, bez zbędnych kosztów i dodatkowego nakładu pracy. W aplikacji Teambeats, trenerzy znajdą gotowe programy treningowe, które mogą wykorzystać w pracy z podopiecznymi wraz z podręcznikiem prowadzenia treningu. Co tydzień, pojawiają się tam cztery nowe programy treningowe, ukierunkowane na rozwój różnych cech. Trenerzy mogą również tworzyć własne programy, uwzględniając poziom zaawansowania uczestników czy możliwości sprzętowe klubu.

Sprzęt high-tech – SkillX bazuje na sprzęcie z linii SKILL marki Technogym, który został wyposażony w opatentowaną technologię MULTIDRIVE, pozwalającą na sprawną zmianę oporu podczas treningu. Dzięki temu, trenując na SKILLMILL (bieżni napędzanej siłą mięśni człowieka), SKILLBIKE (rowerze z realną zmianą biegów), SKILLROW (wioślarzu odwzorowującym naturalny ruch wioseł na wodzie) czy SKILLTOOLS (zestawie akcesoriów dedykowanych do treningu SkillX), klubowicz może dopasować parametry urządzenia do swoich możliwości i osiągać jeszcze lepsze efekty. W ramach SkillX można wykorzystać również m.in. urządzenie Half Rack, kettlebells czy plyo boxes.

Wymierne rezultaty – trening SkillX bazuje na pomiarze tętna i rywalizacji pomiędzy uczestnikami treningu. Każda osoba trenuje z pulsometrem i może obserwować swoje wyniki na ekranie umieszczonym w strefie SkillX. Aplikacja Teambeats wyświetla wyniki wszystkich uczestników, oznaczając strefę tętna, w której się znajdują: niebieska, zielona, żółta, pomarańczowa i czerwona. Podczas sesji treningowej, trener obserwuje postępy uczestników i motywuje ich do jeszcze większego wysiłku oraz informuje ich, w jakiej strefie tętna powinni znajdować się na poszczególnych etapach treningu.

Polecamy także:

SkillX powered by Technogym Polska