W październiku 2019 r. doszło do zmian strukturalnych w sieci fitness klubów Zdrofit. Stanowisko Menadżera Sieci ds. Fitness objął znany i doświadczony w branży fitness Szymon Ito. Objął on stanowisko po Annie Łazickiej.

Szymon Ito będzie odpowiedzialny za zarządzanie całym działem instruktorów fitness, trenerów zmianowych oraz trenerów personalnych w całej sieci 65 klubów w Polsce. Z wykształcenia Szymon jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz studiów podyplomowych na SGH w Warszawie (kierunek menedżersko-finansowy). W branży fitness działa już od ponad 17 lat. Swoją karierę zawodową zaczynał właśnie od pracy instruktora fitness, którym był ponad 16 lat i pracował praktycznie w każdej znanej warszawskiej sieci klubów fitness. Zawód instruktora fitness od samego początku umiejętnie połączył z pracą w biurze. Pierwsze kroki stawiał w branży medycznej a obecnie, od prawie 9 lat, pracuje w grupie kapitałowej Benefit. Początkowo zajmował w niej, z licznymi sukcesami (w tym nagroda od właściciela firmy), stanowisko eksperckie w zakresie sprzedaży oraz zamówień publicznych. Następnie zaś był Menadżerem najbardziej kluczowych oraz strategicznych projektów dla firmy. Do jednego z nich należy Strefa Partnera – zaawansowana platforma internetowa o charakterze komunikacyjno-rozliczeniowym, dedykowana partnerom Benefit Systems, której przez ponad dwa lata był Product Owner’em. Ze względu na swoje wszechstronne doświadczenie w branży fitness oraz znajomość rynku fitness, dwa lata temu został przeniesiony do sieci klubów fitness należącej do grupy kapitałowej Benefit – My Fitness Place. Jest to prężnie rozwijająca się i zlokalizowana na południu Polski sieć licząca, w chwili obecnej, 17 lokalizacji.
Po ponad dwóch przepracowanych latach na stanowisku Menadżera Sieci ds. Fitness w My Fitness Place, przeszedł do największej sieci klubów fitness w Polsce – Zdrofit na równorzędne stanowisko. Będzie odpowiedzialny za efektywne zarządzanie całym działem fitness w sieci i udział w umacnianiu sieci Zdrofit w pozycji lidera na rynku największych sieci klubów fitness w Polsce.
Prywatnie ojciec sześcioletniej Mai i amator sportów walki (m. in. Taekwon-do ITF, Muay Thai). Medalista turniejów o randze krajowej.

Polecamy także:

Kawa sposobem na zwiększenie dochodu klubu fitness?