źródło: informacja prasowa dlahandlu.pl

Sieć sklepów sportowych GO Sport Polska została kupiona przez Sportmaster Operations. Początkowo ma funkcjonować pod obecną marką GO Sport, ale w przyszłości sklepy zostaną poddane rebrandingowi. Planowane są też zmiany formatu sklepów.

GO Sport Group (Francja) i Sportmaster Operations (Singapur) zawarły umowę dotyczącą sprzedaży GO Sport Polska. Transakcja dotyczy 34 sklepów GO Sport w Polsce.

Dmitrij Barkov, dyrektor Sportmaster Operations, ogłosił, że Grupa Sportmaster zwraca się w kierunku ekspansji i wzmocnienia swojej obecności na rynkach artykułów sportowych i gotowa jest zainwestować w rozwój sieci Sportmaster w Europie.

Przejęcie polskiej sieci sklepów z artykułami sportowymi to nowy krok w rozwoju Grupy – alokacja sieci w Europie Wschodniej, zdobycie nowych doświadczeń w wysoce konkurencyjnym środowisku detalicznym rozwiniętych rynków – czytamy w komunikacie.

Początkowo Sportmaster ma działać pod obecną marką GO Sport, ale w przyszłości sklepy zostaną poddane rebrandingowi. Grupa zamierza oprzeć się na doświadczeniu, rozległej wiedzy i kompetencjach zespołu GO Sport Polska, zatrzymując zespół. Planowane są zmiany formatu sklepów, aby poprawić widoczność dla klientów pod względem kategorii, sportu i marek.

Plan rozwoju zakłada, że nowo pozyskany polski biznes będzie wspierany metodycznie przez przedstawicieli z Ukrainy i Rosji. Janusz Gembarski został powołany od września na stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu. Wcześniej przez rok pracował dla Castoramy w Moskwie. W latach 2013-2018 związany był z Makro w Belgii i w Niemczech, a wcześniej z siecią Real na Ukrainie.

****

Go Sport jest siecią sklepów sportowych o zasięgu międzynarodowym, należącą do Grupy Go Sport – jednego z największych w Europie dystrybutorów artykułów sportowych. Polska filia Go Sport powstała w lipcu 1998 roku.

Polecamy także:

Nowa kolekcja PUMA z HELLY HANSEN już wkrótce w sprzedaży!