Najbardziej rozpoznawalny specjalista z zakresu marketingu i konsultingu sportowego w Polsce Grzegorz Kita wiceprezesem i współwłaścicielem Runmageddonu.
Jego obowiązki jako wiceprezesa i partnera zarządzającego skupią się wokół marketingu, eventów oraz bieżącego zarządzania.

Nowy wiceprezes w strukturze Runmageddonu obejmie bezpośredni nadzór nad istniejącymi działami marketingu, komunikacji, social mediów oraz sponsoringu. W skład pionu marketingu wejdzie także dział współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, biuro obsługi klienta oraz nowe działy w tym dział nowych projektów biznesowych.

Decyzja o inwestycji w Runmageddon nie była prosta choć niezwykle ekscytująca. To spora zmiana w moim życiu ale ten rynek ma niesamowite perspektywy. Obecnie prawie całe moje nakłady czasowe będą poświęcone Runmageddonowi. Szacuję, że ponad 90% czasu i energii przeznaczę na ten projekt. Bieżące działanie SMP zostanie w znaczącym stopniu zawieszone lub ograniczone jedynie do moich usług doradczo-konsultacyjnych. Wiele firm zgłasza się do mnie z prośbami o konsultacje czy ekspertyzy. Takie usługi będę w stanie realizować ale wyłącznie w ramach wolnych aktywów czasowych” – mówi Grzegorz Kita.

Ze względu na zdobyte doświadczenia i szerokie kompetencje, Kita będzie zaangażowany w bieżący nadzór nad eventami, zarówno w fazie przygotowawczej jak i realizacyjnej.

„Wieloletnie doświadczenia marketingowe Grzegorza Kity są nam doskonale znane. Ale niewiele osób wie, że tylko w przeciągu ostatnich pięciu lat zrealizował on ponad 300 różnorodnych eventów. Jako główny wykonawca realizował chociażby cały projekt T-Mobile Ekstraklasa dla T-Mobile. To wielki kapitał wiedzy, know-how i doświadczenia, który synergicznie zasili Runmageddon od strony planowania strategicznego i realizacji eventów” – powiedział Jaro Bieniecki, Prezes Runmageddon.

Analiza działalności Runmageddonu oraz wielomiesięczna obserwacja towarzyszyły Grzegorzowi Kicie przed podjęciem współpracy. Już w jej fazie przygotowawczej wprowadzono istotne korekty do bieżącej strategii i działalności firmy.

Dla wielu osób moje zaangażowanie w Runmageddon to zaskoczenie. Trudno jednak spotkać inny tak ekscytujący podmiot sportowy. Naprawdę, trzeba dopiero przyjść na metę biegu, żeby zrozumieć, że dla wielu osób Runmageddon to przygoda, przeżycie, fun w czystej postaci. Uśmiechnięci ludzie, którzy pomimo zmęczenia generują ogromne ilości pozytywnych i prawdziwych emocji. To jeden z najciekawszych rynków współczesnego świata sportu” – mówi Kita.

Przez ostatnie 15 lat Grzegorz Kita prowadził firmę Sport Management Polska której był założycielem i właścicielem. W latach 2003–2004 był dyrektorem generalnym klubu piłkarskiego Legia Warszawa, a następnie wiceprezes zarządu Polonia Warszawa.
W latach 2000–2002 jako głównym strat koncernu przemysłowo-budowlanego Mostostal-Export odpowiadał za politykę strategiczną koncernu, nadzór korporacyjny nad spółkami zależnymi oraz relacje inwestorskie.
Wcześniej przez kilka lat był zawodowym inwestorem giełdowym. Zajmował się inwestycjami finansowymi na rynkach kapitałowych oraz przedsięwzięciami typu venture capital. W 1995 r. był również redaktorem naczelnym specjalistycznego pisma „Gra na Giełdzie”.
Zrealizował ponad 250 projektów w dziedzinie marketingu sportowego, m.in. „T-Mobile Ekstraklasa” dla operatora (2011–2014). Przygotował też strategię i promował polskie pływanie w latach 2005–2008, a ponadto zajmował się transakcjami futbolowymi (ITI – Legia Warszawa, Allianz – Górnik Zabrze).
Zrealizował szereg projektów doradczych. Pracował m.in. dla marek: Allianz, Bioton, T-Mobile, STS, Telefonia Dialog, McDonald’s, Energa, BASF, Campus, Michelin, Coca-Cola, Tauron, CH Manufaktura czy PKE.
Jako wyłączny przedstawiciel reprezentował narodowe reprezentacje Polski w pływaniu, lekkiej atletyce, kajakarstwie czy taekwondo ITF. Współorganizował Ekspedycję Campus Syberia Mongolia i współpracował przy rajdzie pustynnym RMF Morocco Challenge.