Rok 2018 był bardzo dynamiczny dla Calypso Fitness. Na temat zmian, wyzwań dla branży fitness, rozwoju sieci, rozmawiamy z Mikołajem Nawackim – prezesem Calypso Fitness

Ważne wydarzenie, które wpłynęło na rozwój firmy w 2018 roku? Zrealizowane projekty w 2018 roku, którymi warto się pochwalić?

Fitness to nasza pasja i nasz biznes.

Rok 2018 przyniósł nam wiele mniejszych i kilka większych wydarzeń, które pozwalają na potwierdzenie, że to był kolejny znakomity rok dla Calypso Fitness.

W przeciągu minionego roku uruchomiliśmy 13 nowych klubów, co oznacza, że średnia miesięczna wyniosła ponad 1 klub.

Nasza uwaga szczególnie skupiona była na rozwoju produktowym oraz technologicznym. Uruchomiliśmy całkowicie nową, zintegrowaną platformę technologiczną, która odpowiada za sprzedaż i zarządzanie naszymi produktami. Pozwala nam na bardzo szczegółową analizę potrzeb obecnych i potencjalnych klientów, co z kolei bezpośrednio przekłada się na kreowanie i zarządzanie liniami produktowymi.

Ogromnym sukcesem była również kolejna, już edycja Programu Lojalnościowego FitMisja. Tym razem wzięło w niej udział rekordowe 180 000 użytkowników, którzy motywowani programem wykonali ponad 3 milionów treningów.

To zapewne największy program lojalnościowy w branży fitness.

Problemy w branży fitness, które stanowią obecnie największe wyzwanie dla klubów fitness. Jak sobie Państwo z nimi radzą?

Nie skupiamy się na problemach lecz na wyzwaniach rynku i wnikliwie obserwujemy zachodzące zmiany. Przede wszystkim jednak to klienci się zmienili – stali się bardziej świadomi i wymagający. Ich oczekiwania pędzą do przodu a my zawsze chcemy być przed nimi. To nas ogromnie cieszy i stawia wyzwania każdego dnia. Dla nich się zmieniamy i to oni nas motywują do ciągłego udoskonalania i rozwoju naszej sieci i oferty. Słuchamy ich opinii, analizujemy zgłaszane potrzeby. Ten głos jest dla nas najważniejszym, płynącym z rynku impulsem.

Głosami klientów zostaliśmy nagrodzeni w konkursie Branża Fitness Awards w kategorii Sieć przyjazna klubowiczom. To dla nas największe wyróżnienie.

3. Prognozowane trendy rozwoju w branży fitness w 2019 roku?

Jestem niemal pewien, że to będzie bardzo ciekawy rok.

Nie mogę jeszcze rozwinąć tej tezy ale czuję, że podsumowując rok 2019, będziemy mogli powiedzieć o nim : to był rok przełomowy.

Jedno jest pewne – ludzie będą ćwiczyć, dbać o zdrowie i będzie ich coraz więcej. Dlatego należy patrzeć zawsze do przodu. Nigdy na dzisiejszy dzień.

Dziękujemy bardzo. Życzymy Państwu samych sukcesów

Polecamy również:

Calypso Fitness oferuje aktywność fizyczną na święta