źródło: materiały prasowe

EuropeActive, wiodące stowarzyszenie non-profit w europejskim sektorze fitness i aktywności fizycznej, z przyjemnością informuje, że wyniki wszystkich danych zebranych przez platformę badawczą SafeACTiVE i ukactive Research Institute ujawniły niski poziom ryzyka Covid-19 w klubach fitness. 

Po przeanalizowaniu ponad 115 milionów odwiedzin, średni wskaźnik infekcji wynosi 1,12 na 100 000 wizyt .

Więcej informacji z branży fitness znajdziesz na stronie głównej.

Partnerzy zajmujący się badaniami i ocenami zebrali dane na podstawie ponad 115 milionów wizyt w klubach fitness i obiektach rekreacyjnych, przy czym odnotowano tylko 1288 pozytywnych przypadków zarówno członków -1092-, jak i personelu -196- zgłoszonych z 4360 klubów fitness i ośrodków rekreacyjnych z Niemiec, Francji, Szwecji, Belgii, Holandi, Hiszpani, Portugali, Norwegi, Szwajcaria, Czech, Polski, Danii, Luksemburgu i Wielkiej Brytanii.

Raport, zlecony przez Centrum Badawcze EuropeActive THINK Active, zawierał dane z platformy badawczej SafeACTiVE i ukactive Research Institute zebrane w okresie 6 miesięcy. Metody gromadzenia danych i wykorzystywane informacje są zgodne z ustaleniami organów ds. Zdrowia publicznego.

Raport końcowy ma na celu zapewnienie, że nasz sektor posiada właściwe argumenty oparte na dowodach, aby potwierdzić bezpieczeństwo naszych obiektów i niskie ryzyko Covid-19. Również, aby złagodzić obawy dotyczące zdrowia publicznego zarówno użytkowników, jak i członków. Raport stanowi podstawowe narzędzie do utrzymywania naszych obiektów i miejsc prowadzenia działalności stale otwartych, aby uniknąć negatywnego wpływu na zdrowie podczas przyszłych ognisk chorób zakaźnych.

Dyrektor Advanced Wellbeing Research Center na Sheffield Hallam University prof. Rob Copeland stwierdził, że „jesteśmy zachwyceni współpracą z kolegami z King Juan Carlos University i ukactive Research Institute nad niezależną oceną THINK Active. w pewnym stopniu branża stworzyła warunki do zapewnienia bezpiecznych i dostępnych obiektów dla osób, które będą mogły pozostać aktywnymi fizycznie podczas pandemii ”.

„Opierając się na poprzednich badaniach, wyniki przedstawiają pozytywny obraz niskiej liczby zakażeń, zgłoszonych wśród europejskich operatorów. Podkreślamy również potrzebę dalszego poszukiwania sposobów na zapewnienie, że kluby fitness i obiekty rekreacyjne muszą być dostępne dla wszystkich i powinno to być priorytetem, na którym skupia się przede wszystkim sektor, ponieważ odgrywa kluczową rolę w wychodzeniu z Covid-19 ” – podsumował.

Prof. Alfonso Jimenez, szef THINK Active, zaznaczył:

Zidentyfikowaliśmy znaczące próby wdrożenia najlepszych praktyk w zakresie ograniczania transmisji Covid-19 w Klubach, zgodnie z wytycznymi branżowymi. Nasze dane, pochodzące z ponad 115 milionów odwiedzin, pokazują stabilny płaski trend na temat zgłoszonych przypadków w klubach fitness i ośrodkach rekreacyjnych, niezależnie od rozwoju pandemii w każdym z 14 krajów objętych naszą próbą, biorąc pod uwagę sytuację pandemii zbiorowej w tych krajach lub szczególną sytuację w każdym z nich.

Omawiając zaobserwowany trend, dodał „był on szczególnie istotny, gdy druga fala infekcji dotknęła całą Europę. Utrzymywanie aktywnego społeczeństwa jest niezbędne podczas pandemii, zwłaszcza w świetle danych sugerujących, że regularna aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na odporność oraz pomaga chronić nasz organizm przed infekcjami wirusowymi ”.

Pełny raport dostępny tutaj .

Polecamy także:

Tylko 20% społeczeństwa zgadza się z zamknięciem Klubów Fitness!